7 komentāri
ASV un Kanādu jau pārsteidzām. Vai Latvija PČ ceturtdaļfinālā pārsteigs arī Zviedriju?
LETA

Latvijas hokeja izlase, pirmo reizi deviņu gadu laikā spēlējot pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā, ceturtdien 21:15 Kopenhāgenā tiksies ar Zviedrijas komandu, kas izcīnīja pirmo vietu A grupā.

Latvijas hokejisti vietu turnīra ceturtdaļfinālā nodrošināja otrdien izšķirošajā mačā ar 1:0 uzvarot mājinieci Dāniju. Uzvaras vērtos vārtus pirmā perioda vidū guva Andris Džeriņš.

Pārējos ceturtdaļfināla mačos Krievija tiksies ar Kanādu, ASV ar Čehiju un Somija ar Šveici.

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta ceturtdaļfināla mačā ceturtdien pret Zviedriju var notikt viss kaut kas, ko komanda apliecinājusi jau mačos pret ASV un Kanādu, uzskata valstsvienības uzbrucējs Rodrigo Ābols.

“Mēs cīnāmies viens par otru, bija kopīgs mērķis, kuru piepildījām. Tagad vienu dienu to izbaudīsim, un tad ir spēle ar Zviedriju. Tā ir viena cīņa, kurā viss kaut kas var notikt. To parādījām jau pret ASV un Kanādu. Treneris mūs sagatavo, mēs to izpildām un esam spēlē,” pēc mača ar Dāniju teica Ābols.

Čempionāta pirmajā spēlē Latvija ar 3:2 pagarinājumā pieveica Norvēģiju, pēc tam ar 1:8 kapitulēja Somijai, otrdien droši ar 5:0 pārspēja Dienvidkoreju, bet ceturtdien līdzīgā cīņā pagarinājumā ar 2:3 piekāpās ASV valstsvienībai. Savukārt sestdien ar 3:1 tika pieveikta olimpiskā vicečempione Vācija, kamēr pirmdien tā varonīgā cīņā ar 1:2 tikai pagarinājumā piekāpās Kanādai. Izšķirošajā duelī par ceturto vietu apakšgrupā un ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu pašaizliedzīgā mačā ar 1:0 tika uzvarēta turnīra rīkotāja Dānija.