Komentāri
Latvijas hokeja izlasi pārbaudes turnīrā Slovēnijā vadīs Miļuns
Foto: LETA

Latvijas hokeja izlasi novembrī Slovēnijas pilsētā Bledā gaidāmajā Eiropas Hokeja izaicinājuma turnīrā vadīs U-20 valstsvienības galvenais treneris Ēriks Miļuns, informē Latvijas Hokeja federācija (LHF).

Latvijas hokeja izlase novembra sākumā šajā pārbaudes turnīrā tiksies ar Slovēnijas, Baltkrievijas un Francijas izlasēm, bet Miļunam atkal asistēs Kārlis Zirnis, kurš netika pieaicināts darbam valstsvienībā olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.

Plānots, ka Latvijas izlase tiks komplektēta no labākajiem pieejamajiem junioru vecuma spēlētājiem, kā arī Eiropā un Rīgas Dinamo spēlējošiem hokejistiem. Pārbaudes turnīrs Slovēnijā ilgs no 3. līdz 5.novembrim. Latvijas pieaugušo izlase šobrīd ir bez sava galvenā trenera, jo pirms olimpiskā kvalifikācijas turnīra tika pārtraukta sadarbība ar Leonīdu Beresņevu, bet viņa vietā uz neilgu laiku tika pieņemts Haralds Vasiļjevs.

Jaunais LHF ģenerālsekretārs Viesturs Koziols norādīja, ka pirmdien organizācijas valdes sēdē Treneru padomes vadītājs Gints Bisenieks bija sagatavojis kritērijus, kādiem vajadzētu atbilst jebkuras nacionālās izlases trenerim gan pieaugušo, gan sieviešu, gan jauniešu valstsvienībām. “Pagaidām mums ir jāizskata šie kritēriji, par kuriem diskusiju turpināsim nākamajā sēdē,” izteicās Koziols.

“Pagaidām neviens pat nav pieminējis konkrētus kandidātus Latvijas izlases galvenā trenera postenī, pirms nav izstrādāti šie kritēriji. Izlases galveno treneri vēlamies ilgtermiņa sadarbībai, lai nav tā, ka tiek noslēgts līgums uz pāris mēnešiem. Šai sadarbībai jābūt uz atbildību vērstai, lai treneris zina, ko no viņa gaida. Taču par konkrētiem kandidātiem neesam pat vēl runājuši,” uzsvēra Koziols.

Savukārt Latvijas U-20 hokeja izlasi turnīra Austrijā vadīs jauniešu izlases galvenais treneris Igors Smirnovs, bet viņam asistēs Juris Opuļskis un Aigars Razgals. Tādējādi šajos turnīros tiks iesaistīti un pārbaudīti labākie jauniešu un junioru vecuma hokejisti, kuriem būs iespēja sevi parādīt augsta līmeņa starptautiskās sacensībās.

Saistībā ar to, ka Latvijas jauniešu izlases galvenais treneris Igors Smirnovs būs aizņemts U-20 turnīrā Grācā, izlašu pārtraukumā Latvijas U-17 komandu turnīrā Minskā vadīs Miks Dzindulis un Juris Ozols.

Lasi vēl