Komentāri
Latvijas hokeja izlase cīnīsies par iekļūšanu ceturtdaļfinālā; Karsums izlasei nepalīdzēs
Foto: LETA

Latvijas hokeja izlasei šī gada pasaules čempionātā izvirzīts uzdevums sasniegt vismaz ceturtdaļfinālu jeb pirmo astoņnieku, turklāt arī šogad planētas meistarsacīkstēs nepiedalīsies uzbrucējs Mārtiņš Karsums, ceturtdien preses konferencē atklāja Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols.

“Mums tikko bija LHF valdes sēde, kurā izvirzīja uzdevumu izlasei tikt nākamajā kārtā,” uzsvēra Koziols. “Uzsveru, ka visas apdrošināšanas ir sakārtotas un spēlētājiem līgumi ir apdrošināti. Vēl komandai atlikušas divas pārbaudes spēles un pēc tām tiks nosaukts sastāvs pasaules čempionātam. To vienpersoniski izdarīs galvenais treneris Bobs Hārtlijs.”

“Šodien bija saruna ar Karsumu. Gribējām izteikt gatavību viņu gaidīt, tomēr Mārtiņš pauda, ka nejūtas pilnībā gatavs un nebūs arī godīgi pret pārējiem, kas ilgi trenējušies,” atzina Koziols.

Latvijas izlase pasaules čempionātam sāka gatavoties jau martā, tomēr Koziols norādīja, ka būtu vajadzīgs vēl kāds mēnesis, lai treniņnometne būtu pilnvērtīgāka.

“Kad sākām gatavoties, daudzi domāja, ka divi mēneši un desmit pārbaudes spēles ir par daudz, bet tagad secinām, ka tas bija pareizs lēmums, jo Hārtlija vadībā izlase maina hokeja stilu un domāšanu. Drīzāk vajadzēja vēl kādu mēnesi,” uzskata Koziols.

Tikmēr valstsvienības galvenais treneris Hārtlijs atzīmēja, ka izlases treniņnometni apmeklējuši kopumā 62 hokejisti.

“Paturēsim 14 uzbrucējus, deviņus aizsargus un trīs vārtsargus – vajadzēs vēl atbrīvot divus uzbrucējus un vienu aizsargu. Pasaules čempionāta ritmā nevar iztikt ar sešiem aizsargiem, tāpat vienmēr vajag divus rezerves aizsargus, jo ir vismaz septiņas spēles,” pauda kanādietis. Esmu ļoti priecīgs par to, kur atrodamies. Mūsu spēle daudz progresē, īpaši aizsardzībā. Esam daudz laika pavadījuši, lai būvētu pārliecību uzbrukumā, tomēr tāpat jāpaliek aizsardzībā par sevi pārliecinātai komandai – nevaram spēlēt skrien un met hokeju. Pēdējās divās pārbaudes spēlēs jāpieņem svarīgi lēmumi, bet tāpat turpinās spēlēt vadošie hokejisti.”

Foto: Latvijas hokeja izlase pārbaudes mačā pret Franciju

Latvijas izlases kapteinis būs Kaspars Daugaviņš, bet viņam būs četri asistenti – Jānis Sprukts, Artūrs Kulda, Kristaps Sotnieks un Lauris Dārziņš. “Palīgus katrā spēlē rotēsim. Pāros būs Kulda un Sprukts, otrajā – Sotnieks un Dārziņš. Viņi visi ir lieliski līderi, lepni pārstāv valsti un var būt lielisks piemērs mūsu spēlētājiem.”

Hārtlijs arī piebilda, ka izlases sastāvā pašlaik ir septiņi hokejisti, kuri jaunāki par 22 gadiem, turklāt par to viņš ir lepns.

“Viņi ir ar mums, jo to ir pelnījuši, nevis īpaši viņus virzām uz priekšu. Pēc šodienas treniņiem atskaitījām aizsargu Kristapu Zīli,” atklāja Hārtlijs.

No potenciālajiem izlases līderiem komandai pasaules čempionātā nevarēs palīdzēt aizsargi Oskars Bārtulis un Krišjānis Rēdlihs, kā arī uzbrucējs Miķelis Rēdlihs, kuri atlabst pēc traumām.

Gatavošanās procesā valstsvienības kandidāti ir aizvadījuši astoņas no desmit plānotajām spēlēm.

Vispirms ar 0:5 un 1:2 Rīgā tika zaudēts Krievijas olimpiskajai izlasei, pēc tam Daugavpilī Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) ietvaros ar 1:0 uzvarēta un ar 0:3 zaudēts Baltkrievijai, kam sekoja zaudējums ar 1:4 un uzvara ar 4:3 pēcspēles metienos pret Zviedriju.

Savukārt pagājušajā nedēļā “Arēnā Rīga” ar 2:1 tika uzvarēta un ar 4:6 zaudēts Francijai, piedevām pēdējā mačā atvadas no valstsvienības piedzīvoja vārtsargs Edgars Masaļskis.

Savukārt pēdējos divus pārbaudes mačus pirms pasaules čempionāta Latvijas izlase aizvadīs 30.aprīlī un 1.maijā viesos pret Vāciju.

Kā vēstīts, tad Hārtlijam piedāvāts kļūt par Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Rīgas “Dinamo” galveno treneri. Šādu piedāvājumu kanādiešu speciālistam izteicis A/S “Dinamo Rīga” padomes priekšsēdētājs Juris Savickis. Abas puses nolēmušas turpināt uzsākto sarunu par iespējamo sadarbību, cenšoties vienojoties līdz pasaules čempionātam.

Līgumu par valstsvienības vadīšanu Hārtlijs noslēdzis pēc sistēmas 1+1 un pēc planētas meistarsacīkstēm kontrakts atkal būs jāpārskata.

Pasaules čempionāts hokejā no 5. līdz 20.maijam notiks Vācijas pilsētā Ķelnē un Francijas galvaspilsētā Parīzē. Latvija A apakšgrupā tiksies ar Krieviju, ASV, Zviedriju, Slovākiju, Vāciju, Dāniju un Itāliju.

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta augstākajā divīzijā spēlēs jau 21.gadu pēc kārtas.

Lasi vēl