Somijas un ASV U18 hokeja izlases triumfē pasaules čempionāta apakšgrupās

Somijas un ASV U18 hokeja izlases otrdien triumfēja Slovākijā notiekošā pasaules čempionāta apakšgrupās, nodrošinot potenciāli vieglākus pretiniekus ceturtdaļfinālā.

A apakšgrupā, kurā sacentās arī Latvija, otrdien pērnā gada čempione Somija līderu mačā ar 6:3 (1:1, 3:1, 2:1) apspēlēja Kanādas vienaudžus. Izšķirošo izrāvienu somi veica otrajā trešdaļā, kad iemeta trīs vārtus pēc kārtas, reizi arī izceļoties mazākumā.

Uzvarētājiem ar “hat-trick” izcēlās turnīra rezultatīvākais spēlētājs Kristians Vesalainens, kuram jau pirms šī mača bija trīs gūti vārti un piecas rezultatīvas piespēles.

Šīs grupas pēdējā mačā otrdienas vakarā Slovākija sacentīsies ar Šveici, sadalot trešo vietu.

A grupā Somija četros mačos iekrāja maksimāli iespējamos 12 punktus, tai ar astoņiem punktiem seko Kanāda, Slovākijai un Šveicei ir attiecīgi četri un trīs punkti, bet Latvija apakšgrupu turnīru noslēdza bešā.

Tikmēr triumfu B apakšgrupā garantēja ASV izlase, kas savā noslēdzošajā mačā ar 5:1 (2:0, 1:1, 2:0) pārspēja Zviedriju. Par spēles lielāko varoni kļuva ASV izlases zviedru izcelsmes hokejists Olivers Vālstrems, kurš guva divus vārtus.

Arī šajā grupā vēl atlicis viens mačs, vēlāk vakarā Čehijai tiekoties ar Krieviju.

Kopvērtējumā ASV izlase četros mačos nopelnīja 12 punktus, pa sešiem punktiem patlaban ir Krievijai un Zviedrijai, kamēr trīs punktus izcīnījusi Čehija, bet Baltkrievija četros mačos, līdzīgi kā Latvija, pie punktiem netika.

Sacensību ceturtdaļfināli risināsies ceturtdien, turklāt šajā pat dienā Latvijas un Baltkrievijas izlases sāks savstarpēju sēriju līdz divām uzvarām par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā.