1 komentārs
Savickis: KHL vajadzīga vēl konkurētspējīgāka vide
Foto: LETA

Kontinentālajai hokeja līgai (KHL) vajadzīga vēl konkurētspējīgāka vide, uzskata A/S “Dinamo Rīga” padomes priekšsēdētājs Juris Savickis. KHL trešdien pieņēma lēmumu tuvākajā sezonās samazināt komandu skaitu un pazemināt algu griestus.

KHL publicējusi attīstības stratēģiju līdz 2023.gadam, kuras ietvaros lēmusi, ka jau pēc gada līgas dalībnieku skaits tiks samazināts līdz 24, kas saglabāsies vismaz līdz šim 2023.gadam, turklāt KHL vēlas 2019./20.gada sezonā pievienot klāt vēl divas ārzemju vienības un 2020./21.gada sezonā – vēl divas. Šo vienību vietā pēc katras sezonas plānots atskaitīt pa divām komandām, ņemot vērā to finansiālos rādītājus un sasniegtos rezultātus.

“Ilgi diskutējām, jo bija daudz svarīgu jautājumu. Apspriedām turpmāko līgas attīstību. Uzskatu, ka pieņemtie lēmumi ir pareizi, strādājam perspektīvā. KHL vajadzīga vēl konkurētspējīgāka vide visos aspektos, mums vajag celt līgas kvalitāti. Tas ietekmēs hokeja attīstību valstīs, kurās ir KHL klubi,” līga citē Savicki.

Algu griesti vienai komandai 2016./17.gada sezonā būs 950 miljoni rubļu (14 miljoni eiro), bet 2019./20.gada sezonā tā tiks samazināta līdz 800 miljoniem rubļu (12 miljoniem eiro), ko līga arī sola stingri uzraudzīt, bet vēl gadu vēlāk – līdz 600 miljoniem rubļu (deviņiem miljoniem eiro).

Juris Savickis
A/S “Dinamo Rīga” padomes priekšsēdētājs

“Cita ceļa nav. Jāmeklē iespējas, lai KHL kļūtu par komerciālu līgu. Būs grūti, bet citu attīstības ceļu es nezinu. Vai KHL var realizēt stratēģiju noteiktajā termiņā? Pati stratēģija ir ļoti laba. Jo rūpīgāk tā izstrādāta, jo grūtāk to mainīt.”

KHL direktoru padome trešdien lēma no sacensību dalībnieku vidus izslēgt Novokuzņeckas “Metallurg” vienību.

“Pirms tam strādājām pie līgas paplašināšanās, kas bija pareizi. Šoreiz mēs pieņēmām skarbu lēmumu, kas visiem bija smags. Viņiem būs komanda Krievijas Augstākajā hokeja līgā, kas nav pats sliktākais variants. Tās nav beigas Novokuzņeckas hokejam,” atzīmēja Savickis.

Viņaprāt līga attīstās inovatīvi un izmantojot mūsdienu tehnoloģijas.

“Šodien redzējām izsmeļošu un labi izstrādātu ziņojumu par aizvadīto sezonu, labus priekšlikumus attīstībai. Tas ir ļoti daudzsološi mūsu hokeja attīstībai,” teica Savickis.

2016./17.gada sezonā piedalījās 29 komandas no astoņām valstīm, bet līgas prezidents Dmitrijs Černišenko solīja, ka nākamajā sezonā varēs spēlēt vien tās komandas, kas līdz 31.maijam būs segušas visus parādus. Tomēr trešdien jau apstiprinātas 27 komandas nākamajai sezonai, Černišenko paužot, ka vienības, kas līdz 31.maijam nesegs parādus, saņems sodus.

TOP komentāri

  • Pēteris
    +1 +1 0

    Pēteris

    Interesanti. Ja turpmāk budžeta iespējas komandām būs līdzīgas, mūsu Dinamo izredzes ir labākas! Skaidrs, ka šobrīd lielie klubi var atļauties vairāk.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl