“Rīgas” hokejisti Pasaules kausu jauniešu vienībām noslēdz ar iegūtu septīto vietu
Latvijas hokeja izlases treniņš pirms Soču olimpiskajām spēlēm "Volvo" ledus hallē. (Ieva Lūka / LETA)

Latvijas komanda “Rīga” sestdien izcīnīja septīto vietu Krievijā notiekošajā Pasaules kausa izcīņā jauniešu klubu vienībām.

Duelī par septīto vietu turnīrā “Rīga” ar 4:3 (1:1, 1:2, 1:0, 1:0) pieveica Helsinku “Jokerit” no Somijas.

Latvijas komandas labā vārtus guva Roberts Kaļķis, Aleksejs Popovs, Artūrs Homjakovs un Roberts Priževoits.

Šī mača gaitā rīdzinieki nonāca iedzinējos ar 1:3, tomēr spēja atspēlēties, turklāt trešajā periodā Homjakovs panāca izlīdzinājumu. Savukārt uzvaru Latvijas komandai pagarinājuma ceturtajā minūtē nodrošināja Priževoits.

Jau ziņots, ka šī turnīra pirmajā mačā “Rīga” pirms nedēļas ar 1:4 piekāpās Šveices vienībai “Davos”, pēc tam ar 5:3 uzvarēja “Jokerit”, bet trešdien ar 1:5 zaudēja Jekaterinburgas “Avto”.

Līdz ar to apakšgrupu sacensību noslēgumā “Rīgas” komanda ar trim punktiem trijos mačos ieņēma trešo vietu A grupā un sacensību ceturtdaļfinālā tikās ar Astanas “Sņežnije Barsi” no Kazahstānas, kam gan piekāpās ar 2:3, tāpēc tai bija jāaizvada mačs par septīto vietu.

Turnīrs līdz svētdienai notiks Krievijas pilsētās Jekaterinburgā un Verhnaja Pišma.

Pasaules kauss junioriem norisinās septīto reizi un “Rīgas” hokejisti šo turnīru ne reizi nav izlaiduši. Iepriekšējos četrus gadus rīdzinieki sacensības noslēdza piektajā vietā.