“Parma” ģenerāldirektors: To, ka Gražulis nav pieteikts FIBA Eiropas kausam, uzzinājām 20 minūtes pirms spēles

Komentāri
“Parma” ģenerāldirektors: To, ka Gražulis nav pieteikts FIBA Eiropas kausam, uzzinājām 20 minūtes pirms spēles
Latvijas basketbola izlases spēlētājs Andrejs Gražulis (nr.24, balts) Eiropas čempionāta finālturnīra spēlē basketbolā starp Latvijas un Lielbritānijas valstvienībām ''Ulker'' arēnā Stambulā. (Edijs Pālens / LETA)

Nikolaja Mazura trenētajai Krievijas komandai “Parma” nav izdevies pieteikt Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eiropas kausa kvalifikācijai četrus spēlētājus, kuru vidū ir arī Latvijas izlases spēlētājs Andrejs Gražulis, turklāt vienība par to uzzinājusi vien 20 minūtes pirms pirmās spēles, vēsta portāls “properm.ru”.

Eiropas kausa kvalifikācijas pirmajā kārtā “Parma” divreiz droši uzvarēja Maķedonijas klubu Skopjes “Rabotnički”, bet otrās kārtas pirmajā mačā savā laukumā cīnījās neizšķirti 73:73 ar Francijas komandu Leportelas ESSM. Atbildes mačs tiks aizvadīts otrdien.

Gražulis joprojām ir ārpus FIBA Eiropas kausa pieteikuma, turklāt tajā nav iekļuvis arī Konstantīns Bulanovs, kā arī vēl divi leģionāri Janiks Moreira un Trē Maklīns.

Kā vēsta “properm.ru”, 21.septembra spēle ar “Rabotnički” komandu pat nedaudz aizkavējusies, kad Permas vienība uzzinājusi par spēlētājiem, kuri palikuši ārpus pieteikuma.

“Par to, ka mums ir problēmas ar pieteikumu, uzzinājām 20 minūtes pirms pirmās spēles ar “Rabotnički”,” portāls citē “Parma” komandas ģenerāldirektoru Aleksandru Bašminovu, kurš ilgstoši nebija komentējis, kas noticis ar spēlētājiem. “Mums bija iemesls uzskatīt, ka vajadzētu varēt pieteikt spēlētājus jau uz atbildes maču, tomēr FIBA nenāca pretim, jo nolikums nosaka, ka spēlētāji jāpiesaka vēlākais trīs dienas pirms kvalifikācijas un/vai regulārās sezonas sākuma.”

Kaut citā nolikuma punktā pausts, ka spēlētājus otrajai kvalifikācijas kārtai drīkst pieteikt līdz 28.septembrim, ko “Parma” arī centusies paveikt, FIBA tāpat palikusi pie sava un nav ļāvusi to paveikt.

Kā stāstījis Bašminovs, 16 no 18 komandas spēlētājiem pieteikumi sūtīti kopējā paketē, kā vienīgajiem izņēmumiem esot Moreiram un Gražulim, kuri tobrīd bija aizņemti nacionālajās izlasēs. Tomēr Bulanova un Maklīna pieteikuma dokumenti līdz FIBA neesot aizgājuši pilnībā.

“Kurā posmā tas notika, nevaru iedomāties,” Bašminovs paudis, ka dažas dīvainības viņš nevar izskaidrot.

Līdz ar to Gražulis nevarēs piedalīties arī otrdien paredzētajā izšķirošajā mačā par pamatturnīra sasniegšanu.

Kā vēstīts, Gražulis “Parma” vienībā debitēja svētdien, kad tā sezonas pirmajā VTB Vienotās līgas ietvaros ar 73:98 zaudēja Sanktpēterburgas “Zeņit” komandai. Šajā mačā Latvijas izlases spēlētājs 23 minūšu laikā guva divus punktus.

Pašlaik 24 gadus vecais Gražulis iepriekš pārstāvēja Latvijas komandu “Ventspili” un “Parma” komandai pievienojās jūlijā. Viņam šī ir pirmā pieredze, spēlējot ārpus Latvijas.

Lasi vēl