“Lokomotiv” hokejisti “Latvijas Dzelzceļa kausa” spēlē svin uzvaru pār Minskas “Dinamo”

Jaroslavļas “Lokomotiv” pirmdien Rīgā divu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandu duelī “Latvijas Dzelzceļa kausa” mačā ar rezultātu 4:2 (0:1, 1:1, 3:0) pārspēja Minskas “Dinamo”.

“Lokomotiv” līdz ar to guva pirmo uzvaru, kamēr Baltkrievijas klubs cieta otro zaudējumu. Plkst.19.30 “Arēnā Rīga” tiksies Rīgas “Dinamo” un Kazaņas “Ak Bars” komandas, kas pirmajās spēlēs izcīnīja uzvaras.

Mača 13.minūtē Minskas komandu vadībā izvirzīja uzbrucējs Aleksandrs Kitarovs, bet 20 minūtes vēlāk, otrajā periodā, “Lokomotiv” aizsargs Iļja Ļubuškins panāca izlīdzinājumu. Sešas minūtes vēlāk “Dinamo” atguva vadību, precīzi metot ukraiņu uzbrucēja Aleksandram Materuhinam.

Foto

Trešā perioda otrajā pusē “Lokomotiv” desmit minūšu laikā guva trīs vārtus, nodrošinot uzvaru. Vispirms precīzi meta Jegors Korškovs, pēc tam perioda 14.minūtē Jegors Averins panāca 3:2, bet, kad bija palikušas 18 sekundes līdz pamatlaika beigām, Dmitrijs Lugins raidīja ripu tukšos “Dinamo” vārtos.

“Lokomotiv” rindās ar gūtiem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Ļubuškins un Averins.

Jau ziņots, ka Rīgas “Dinamo” svētdien ar 3:2 uzvarēja Minskas “Dinamo”, kamēr “Ak Bars” klubs ar 2:1 uzveica “Lokomotiv” vienību.

Turnīra turpinājumā Rīgas “Dinamo” trešdien tiksies ar “Lokomotiv”, bet ceturtdien tiks aizvadītas spēles par vietām.

“Latvijas Dzelzceļa” kauss tā dalībniecēm tradicionāli ir pēdējā sagatavošanās pirms KHL sezonas sākuma. Turnīra debijas reizē 2009.gadā uzvarēja Rīgas “Dinamo”, kas finālspēlē pagarinājumā ar 3:2 uzvarēja “Lokomotiv” komandu, bet nākamajos divos gados sacensībās triumfēja tieši Jaroslavļas klubs. Pusotru nedēļu pēc otrā triumfa “Lokomotiv” komanda cieta traģiskā aviokatastrofā, kurā gāja bojā visi vienības spēlētāji, tostarp arī leģendārais latviešu aizsargs Kārlis Skrastiņš.

2012.gadā par kausa ieguvējiem atkal kļuva rīdzinieki, kas ar 3:1 uzvarēja nu jau atjaunoto “Lokomotiv” komandu ar Miķeli Rēdlihu ierindā, 2013.gadā turnīrā pirmoreiz uzvarēja Sanktpēterburgas SKA komanda, finālā pieveicot Rīgas “Dinamo”, bet pēdējās trīs reizes sacensībās triumfējuši “Ak Bars” hokejisti. Pērn Kazaņas vienība finālā pēcspēles metienos uzveica “Lokomotiv”, kamēr Rīgas “Dinamo” mačā par trešo vietu ar 4:2 uzvarēja Minskas “Dinamo”.

Jaunā KHL sezona sāksies 21.augustā, kamēr Rīgas “Dinamo” pirmo maču aizvadīs 22.augustā viesos pret Omskas “Avangard”. Savukārt pirmais mačs savā laukumā gaidāms 31.augustā pret Maskavas “Spartak”.

Nākamajā sezonā katrs klubs KHL čempionātā aizvadīs pa 56 spēlēm, turklāt kalendārā būs pārtraukums saistībā ar 2018.gada Phjončhanas Ziemas olimpiskajām spēlēm.