Komentāri
Lepojamies! Latvijas basketbola leģenda Valdis Valters uzņemts FIBA Slavas zālē
Foto: Armands Puče / MN

Latvijas vīriešu basketbola leģenda Valdis Valters uzņemts Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Slavas zālē, vēsta Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Valters, kurš ir 1982. gada pasaules čempions un 1981.gada Eiropas čempionāta vērtīgākais spēlētājs (MVP), FIBA Slavas zālē kopā ar citām basketbola personībām, kuras nosauca īpaša komisija, tiks uzņemts svinīgā ceremonijā 30.septembrī. “Valda Valtera izcilais sniegums Latvijas un PSRS komandu sastāvā būtiski ietekmēja basketbola attīstību jūsu valstī un visā pasaulē,” teikts FIBA izplatītajā paziņojumā.

Valdis Valters basketbolu apguva VEF sporta skolā, kur starp viņa treneriem bija arī Latvijas basketbola leģenda Maigonis Valdmanis un Jānis Zeltiņš. No 1976. līdz 1990.gadam spēlējis Rīgas VEF meistarkomandā, karjeras pēdējos gados pārstāvējis “Brocēni”, SWH/”Dumle”, “Rīgas Laiks” un ASK/”Brocēni-LMT” komandas.

No 1978. līdz 1990.gadam Valters spēlēja Latvijas izlasē, tai skaitā bija komandas līderis PSRS tautu spartakiādes turnīrā 1983.gadā, kad Latvijas komanda izcīnīja trešo vietu. 1992.gadā viņš aizvadīja deviņas spēles atjaunotās Latvijas valstsvienības sastāvā, piedaloties olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.

Tāpat Valters no 1979. līdz 1988.gadam spēlējis PSRS izlasē, 1982.gadā kļūstot par pasaules čempionu, bet četrus gadus vēlāk iegūstot arī sudraba medaļu. Savukārt Eiropas čempionātā viņš 1981. un 1985.gadā izcīnīja zelta medaļas, 1987.gadā tika pie sudraba, bet 1983.gadā ieguva bronzu. Viņš bez 1981.gada Eiropas čempionāta vērtīgākā spēlētāja balvas, 1985.gadā tika iekļauts arī Vecā kontinenta meistarsacīkšu simboliskajā zvaigžņu pieciniekā.

Pēc basketbolista karjeras beigām Valters basketbolu nepameta, nodibinot savā vārdā nosauktu basketbola skolu, kā arī veidojot Latvijas jaunatnes basketbola līgu. Savukārt pēc tam viņš aktīvi pievērsās trenera karjerai, vadot “Brocēni”, “Skonto” un “VEF Rīga” komandas. Trenera amatu viņš pameta 2010.gadā, kopš tā laika sevi veltot biznesam un darbībai mediju laukā, kur līdz šim bija viens no populārā sporta apskata “Overtime” vadītājiem.

FIBA Slavas zālē 2007.gadā tika iekļauta divkārtējā olimpiskā, trīskārtējā pasaules un desmitkārtējā Eiropas čempione, kā arī divpadsmitkārtējā Eiropas kausa ieguvēja Uļjana Semjonova.

Līdz šim FIBA Slavas zāles spēlētāju kategorijā uzņemti 37 spēlētāji un 12 spēlētājas, treneru kategorijā uzņemts 21 speciālists, tiesnešu kategorijā uzņemti 14, rīkotāju kategorijā – 35 cilvēki un astoņas organizācijas – FIBA dibinātājvalstu (Argentīnas, Čehoslovākijas, Grieķijas, Itālijas, Latvijas, Portugāles, Rumānijas, Šveices) nacionālās basketbola federācijas.

Lasi vēl