Latvijas U18 izlasei bezierunu zaudējumus ASV vienaudžiem

Latvijas U18 hokeja izlase pasaules čempionāta augstākajā divīzijā jauniešiem svētdien apakšgrupas spēlē piedzīvoja pamatīgu zaudējumu turnīra mājiniecei un favorītei ASV valstsvienībai. Latvijas izlase piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 1:12 (0:2, 1:6, 0:4).

Latvijas izlase šajā mačā izdarīja 23 metienus pa pretinieku komandas vārtiem, bet amerikāņi atbildēja ar 58 raidījumiem. Latvijas valstsvienības labā vārtus guva Vladislavs Nazarovs, kuram asistēja Haralds Štrombergs un vārtsargs Niklāvs Rauza.

Spēli Latvijas izlase iesāka sekmīgi, pirmā perioda sākumā izturot minūti lielajā mazākumā. Pirmos divus vārtus Rauza ielaida pirmās trešdaļas otrajā pusē, bet trešo reizi viņš tika pārspēts otrā perioda 30.sekundē.

Pēc astoņām minūtēm Latvijas izlase vienus vārtus atguva, turklāt Nazarovs bija precīzs spēlējot mazākumā. Tiesa, turpinājumā nepilnas pusminūtes laikā amerikāņi iemeta divus vārtus, kā dēļ Rauzas vietā vārtos stājās Gustavs Grigals, kura pārspēšanai pretiniekiem bija vajadzīga nepilna minūte (1:6). Otrajā trešdaļā Latvijas valstsvienība ielaida vēl divus vārtus, bet trešajā periodā kapitulēja vēl četras reizes, piedzīvojot smagu zaudējumu ar 1:12.

A apakšgrupā līdere ir ASV, kas izcīnījusi deviņus punktus trīs spēlēs, bet otrā ar trim punktiem divos mačos ir Šveice. Pa diviem punktiem divās spēlēs guvušas Zviedrija un Krievija, bet tikpat punktus trīs cīņās nopelnījusi Latvija.