Latvijas U-18 hokejisti zaudē un atvadās no elites divīzijas

Latvijas U-18 hokeja izlase svētdien Slovākijā izšķirošajā spēlē par vietas saglabāšanu elites divīzijā ar rezultātu 1:3 (0:2, 0:0, 1:1) piekāpās Baltkrievijas vienaudžiem, tādējādi nākamgad nāksies piedalīties pirmās divīzijas A grupas turnīrā.

Latvijas hokejisti sērijā līdz divām uzvarām piekāpās ar 1-2. Pirmajā mačā par vietas saglabāšanu Latvija ceturtdien cieta zaudējumu ar 0:2, bet piektdien revanšējās ar 3:2. Latvijas U-18 izlase pasaules čempionātā augstākajā divīzijā startēja trešo gadu pēc kārtas, iepriekšējās divas reizes nosargājot vietu elitē. Mača rezultātu septītajā minūtē atklāja baltkrievu hokejists Ivans Drozdovs. Lai gan vēlāk latvieši ieguva vairākumu, tomēr tas netika realizēts, turklāt pēc Dmitrija Derjabina precīzā metiena 35 sekundes pirms pirmā perioda beigām Latvijas jaunie hokejisti nonāca iedzinējos ar 0:2.

Otrajā periodā Latvijas izlase nonāca mazākumā, divu minūšu noraidījumu nopelnot Regnāram Ūdrim. Mazākumu latvieši noturēja un rezultāts pēc otrā perioda palika nemainīgs. Tiesa, trešajā trešdaļā pēc četrām nospēlētām minūtēm Andrejs Pavļenko iemeta trešo ripu Latvijas izlases vārtos. Perioda vidū latvieši ieguva lielo vairākumu un, spēlējot ar sešiem laukuma spēlētājiem, bet bez vārtsarga, Viktors Jašunovs vienus vārtus atguva.

Trīsarpus minūtes pirms pamatlaika beigām latvieši ieguva vēl vienu iespēju spēlēt lielajā vairākumā, un arī šoreiz vārtsargu Niklāvu Rauzu nomainīja sestais laukuma spēlētājs. Pusotru minūti spēlējot bez vārtsarga, Latvijas jaunie hokejisti vārtus neguva, un Rauza stājās atpakaļ savā vietā. Atlikušajā laikā Latvijas hokejisti tā arī neatspēlējās un cieta zaudējumu 1:3, tādējādi pametot elites divīziju.