Latvijas U-18 hokeja izlase PČ pirmajā mačā piekāpjas spēcīgajiem kanādiešiem

Latvijas U-18 hokeja izlase Slovākijā pasaules čempionātā jauniešiem pirmajā spēlē ar 1:4  piekāpās Kanādas vienaudžiem. Latvijas izlases labā vienīgos vārtus guva Rihards Paškausks.

Latvijas jaunie hokejisti šajā mačā cienījami izturēja pretinieku spiedienu, vārtsargam Niklāvam Rauzam atvairot 50 kanādiešu mestās ripas, kamēr paši latvieši izpildīja 19 metienus.

Mača rezultāts tika atklāts 12.minūtē, kad Stelio Meteoss realizēja soda metienu, ko pretiniekiem par klupināšanu sarūpēja Daniels Bērziņš. Tiesa, divas minūtes pirms pirmā perioda beigām Paškausks bija pirmais pie atlēkušās ripas un panāca izlīdzinājumu.

Otrās trešdaļas pirmajā pusē neveiksmīgā spēle savā vārtu priekšā atnesa Latvijai vēl divus zaudētus vārtus. Vispirms trešdaļas ceturtajā minūtē no vārtu priekšas precīzi meta Maksims Komotuā, bet piecas minūtes vēlāk Īzeks Retklifs pēc iemetiena nonāca vienatnē pret Rauzu un raidīja ripu vārtos.

Trešo perioda vidū kanādieši ieradīja vēl vienu ripu latviešu vārtos, pēc komandas biedra metiena nūju pieliekot Makenzijam Entsvilam. Atlikušajās deviņās minūtēs Kanāda nespēja izmantot lielo pārsvaru, taču Latvija cieta zaudējumu ar 1:4. Latvijas izlases rindās par labāko tika atzīts vārtsargs Rauza.

Tikmēr citā A apakšgrupas mačā Somija ar 5:4 (1:0, 3:4, 1:0) pārspēja Slovākiju. Somiem ar “hat-trick” izcēlās Ārne Talvitie, bet divi vārti Kristianam Vesalainenam. Savukārt slovākiem divus vārtus iemeta Patriks Hrehorčāks.

A grupā pa trim punktiem ir Kanādai un Somijai, bet bez punktiem cīnās Slovākija un Latvija, kā arī Šveice, kas turnīrā iesaistīties piektdien ar dueli pret latviešiem.