Komentāri

Ogres komanda “Kurbads” trešdien Latvijas čempionāta finālsērijas izšķirošajā – septītajā – spēlē viesos ar 2:1 (0:0, 1:0, 1:1) pārspēja “Mogo” vienību, sērijā līdz četrām uzvarām triumfējot ar 4-3.

“Kurbads” komanda Latvijas čempionāta finālā spēlēja jau ceturto gadu pēc kārtas, taču visos trijos iepriekšējos gadījumos piedzīvoti zaudējumi. Savukārt “Mogo” pēc 2015.gadā izcīnītā čempiontitula pērn tika pie bronzas.

Foto

“Kurbads” sērijā bija nonākuši iedzinējos ar 0-3, taču uzvarēja četras nākamās spēles. Ar Ogri saistītās komandas Latvijas čempionāta finālos spēlējušas 11 reizes, bet tikai “Kurbads” vienība spējusi izcīnīt titulu, tādējādi laužot šīs pilsētas otrās vietas lāstu.

Video

Pirmajā trešdaļā aktīvāki bija laukuma saimnieki, kuri pa pretinieku vārtiem izdarīja 15 metienus, kamēr viesi uz mājinieku cietoksni raidīja deviņas ripas. Otrā perioda devītajā minūtē beidzot tik atklāts mača rezultāts, ar atjautīgu metienu vairākumā izceļoties Blukam. Viesu kapteinis no sāniem meta ripu pa pretinieku vārtsargu Renāru Kazanovu, no kura ripa atrada ceļu vārtos. Trešdaļas beigās “Mogo” izdarīja spiedienu uz “Kurbada” vārtiem, taču rezultātu izlīdzināt nespēja.

Tiesa, jau pēc trešajā trešdaļā nospēlētām 28 sekundēm rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu 1:1, jo “Mogo” hokejists Edgars Kurmis prasmīgi no vārtiem izmānīja “Kurbada” vārtsargu un viņa raidītā ripa pēc rikošeta atrada vietu mājinieku cietoksnī. Par mača galveno varoni kļuva “Kurbada” uzbrucējs Edgars Brancis, kurš trīs minūtes pirms pamatlaika beigām pēc neatlaidīgas cīņas vārtu priekšā izvirzīja vadībā Ogres komandu. “Mogo” atlikušajā laikā nespēja atspēlēties, “Kurbadam” svinot uzvaru un tiekot kronētiem par Latvijas čempioniem.

Par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts “Kurbada” uzbrucējs Toms Hartmanis. Sērijas pirmajā spēlē “Mogo” savā laukumā uzvarēja ar 3:1, otrajā cīņā apspēlēja pretiniekus pēcspēles metienu sērijā ar 3:2, bet trešajā mačā jau viesos vēlreiz svinēja panākumu ar 3:2, tādējādi sērijā panākot drošo 3-0.

Tomēr priekšlaicīgi šo sēriju “Mogo” vienība nenoslēdza, jo “Kurbads” atbildēja ar trim uzvarām pēc kārtas – 7:4 savā laukumā, 4:3 viesos un visbeidzot pirmdien 4:1 savā skatītāju priekšā. Abas komandas šosezon spēlēja arī Latvijas kausa izcīņas finālā, kurā dramatisku uzvaru pagarinājumā ar 3:2 svinēja “Mogo” hokejisti, otro gadu pēc kārtas izšķirošajā spēlē uzvarot tieši “Kurbadu”.

Lasi vēl