Komentāri

Krievijas olimpiskā izlase, gatavojoties pasaules čempionātam, sestdien pārbaudes spēlē ar 6:0 savā laukumā sagrāva Francijas valstsvienību, bet vēl viena no Latvijas izlases pretiniecēm maijā – Dānija, negaidīti pārspēja Somijas izlasi.

Īpašas pieminēšanas vērta ir Dānijas uzvara pagarinājumā ar 3:2 (1:0, 0:1, 1:1, 1:0) pār tradicionāli spēcīgo Somiju. Uzvaras vārtus 64.minūtē iemeta Mortens Grēns. Tikmēr Vācija ar 2:1 (0:0, 2:0, 0:1) viesos apspēlēja Baltkrieviju, kurai dienu iepriekš piekāpās ar 1:3 (1:1, 0:2, 0:0). Vēl vienā spēlē sestdien Krievijas olimpiskā izlase ar 6:0 (3:0, 1:0, 2:0) sagrāva Franciju, ar vārtu guvumu un divām rezultatīvām piespēlēm izceļoties Maksimam Šalunovam.

Video: Krievija sagrauj Franciju

Tikmēr Šveices hokeja izlase pārbaudes spēlē ar 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) viesos pārspēja Slovākiju, kas pēc četrām spēļu kārtām ļauj atrasties Eiropas Hokeja izaicinājuma turnīra (EHC) kopvērtējuma vadībā. Šveiciešiem pa vārtiem iemeta Deniss Hollenšteins, Fabriss Hercogs un Andress Ambīls, bet vārtsargs Niklass Šlegels tika galā ar 25 pretinieku raidījumiem. Abas komandas tikās arī ceturtdien, kad Šveice bija labāka ar 2:1 (0:1, 0:0, 2:0), uzvaru pēdējā minūtē izraujot Damienam Bruneram. Slovākija būs Latvijas izlases pretiniece pasaules čempionāta Ķelnes apakšgrupā.

Pārbaudes spēles pirms pasaules čempionāta izlases parasti aizvada EHC ietvaros. Pēc otrās nedēļas nogales turnīra galvgalī ar desmit punktiem četros mačos Šveice. Pie sešiem punktiem tikušas Čehija, Baltkrievija, Norvēģija un Slovākija, bet Latvija ar pieciem punktiem ir sestā. Turpinājumā Latvijai ieplānotas spēles arī ar Franciju un Vāciju.

Maijā gaidāmajā pasaules čempionātā A apakšgrupā Latvijas izlase Ķelnē tiksies ar Krieviju, ASV, Zviedriju, Slovākiju, Vāciju, Dāniju un Itāliju. Savukārt B grupā Parīzē savā starpā spēkosies Kanāda, Somija, Čehija, Šveice, Baltkrievija, Norvēģija, Francija un Slovēnija.

Lasi vēl