Gudļevska dienas Tampabejas “Lightning” sistēmā skaitītas?

Komentāri
Gudļevska dienas Tampabejas “Lightning” sistēmā skaitītas?
Foto: AFP/SCANPIX

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Tampabejas “Lightning” otrdien noslēgusi trīs gadu sākuma līmeņa līgumu ar Kanādas U-20 izlases vārtsargu Konoru Ingremu.

Šī vienošanās nozīmē, ka nākamajā sezonā vieta “Lightning” sistēmā, visticamāk, neatradīsies latviešu vārtsargam Kristeram Gudļevskim. Šajā sezonā Igrems spēlēja Rietumu hokeja līgas (WHL) vienībā Kamlūpsas “Blazers”, kur bija latviešu uzbrucēja Rūdolfa Balcera komandas biedrs. Ingrems regulārajā sezonā 45 mačos atvairīja 92,7% metienu un vidēji ielaida 2,44 ripas, esot viens no līgas labākajiem vārtu vīriem, bet sešos izslēgšanas turnīra mačos vidēji atvairīja 2,18 ripas un tika galā ar 94,6% metienu.

Pati vienība nepārvarēja izslēgšanas turnīra ceturtdaļfinālu un svētdien beidza sezonu, bet divas dienas vēlāk Ingrems noslēdzis trīs gadu līgumu ar “Lightning” komandu. Viņu “Lightning” 2016.gada NHL draftā izvēlējās ar 88.numuru, tomēr Tampabejas komanda neziņo vai vārtsargs profesionāļa karjeru iesāks jau šosezon. Jau iepriekš “Lightning” komandas ģenerālmenedžeris Stīvs Aizermans bija paudis, ka nākamajā sezonā Ingrems spēlēs Amerikas Hokeja līgas (AHL) vienībā Sirakjūsas “Crunch”, jo Gudļevskis un pašlaik jau aizmainītais Edams Vilkoks šosezon demonstrē nestabilu sniegumu.

Latviešu vārtsargs Tampabejas vienības sistēmā spēlē jau ceturto sezonu, bet pa šo laiku NHL piedalījies tikai piecos mačos, gandrīz pārējo laiku pavadot fārmklubā Sirakjūsā. “Lightning” februāra beigās iepriekš uz Losandželosas “Kings” komandu aizmainīja savu ilggadējo pamatvārtsargu Benu Bišopu, pretī saņemot slovāku ripu ķērāju Peteru Budaju, kurš tagad ar Andreju Vasiļevski cīnās par kluba pirmā vārtsarga lomu.

Savukārt vēl vienā darījumā pāreju termiņa beigās “Lightning” līdzšinējo Gudļevska konkurentu “Crunch” vārtos Vilkoksu iemainīja pret pieredzējušo Maiku Makenu. “Šobrīd mūsu plāns ir tāds, ka Ingrems nākamajā sezonā spēlēs Sirakjūsā, tāpēc vēlējāmies, lai ar viņu kopā būtu pieredzējis vārtsargs, kāds ir Makena,” pirms mēneša pauda Aizermens, netieši norādot, ka Gudļevskim “Lightning” fārmklubā vieta nav plānota. Gudļevskis pērn jūlijā uz gadu pagarināja līgumu ar “Lightning”, noslēdzot divvirziena līgumu, kurš šovasar beigsies.

Lasi vēl