Girgensons: Katram spēlētājam gadās sliktākas sezonas

Komentāri
Girgensons: Katram spēlētājam gadās sliktākas sezonas
Foto: AP/SCANPIX

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons piekrīt, ka šī Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezona viņam bija neveiksmīgāka, tomēr spēlētājs ir apņēmības pilns no tās mācīties.

Girgensons šosezon Bufalo Sabres komandas sastāvā 71 regulārā čempionāta spēlē guva septiņus vārtus un veica 11 rezultatīvas piespēles, nopelnot neitrālu lietderības rādītāju. Tāpat viņš šosezon laukumā spēlē pavadīja par vidēji četrām minūtēm mazāk nekā iepriekšējā sezonā.

“Noteikti uzbrukumā šosezon bija problēmas, un tas bija apbēdinoši man pašam,” The Buffalo News citē Girgensonu. “Tomēr katram spēlētājam vienmēr gadīsies sliktāka sezona.”

Girgensons atzina, ka viņam šosezon nav bijušas labas attiecības ar vārtu stabiņiem un pārliktņiem, jo tie vairākkārt atturējuši no vārtu gūšanas. “Nepieciešams vairāk fokusēties uz iespējām uzbrukumā, kas man ir.” Ja pagājušajā sezonā Girgensons realizēja 13% savu metienu, šosezon realizācija kritās līdz 6,4%. Girgensona spēles laiks no vidēji 19 minūtēm un četrām sekundēm nokritās uz 15 minūtēm un divām sekundēm, tāpat viņš daudz mazāk laika uz ledus pavadīja mazākumos un vairākumos.

“Šī un pagājusī sezona bija divi atšķirīgi gadi,” atzinis 22 gadus vecais latvietis. “Pērn biju vairāk kā uzbrukuma noslēdzējs, bet tagad lomas mainījās. Tomēr no tā jāmācās. Kamēr komandai palīdzi uzvarēt, pārējam nav nozīmes – vienalga vai spēlē centrā vai malā, pirmajā vai ceturtajā maiņā.”

Tomēr Girgensona lietderības koeficients no -16 uzkāpis līdz 0, un šosezon par viņu labāks tas bija tikai diviem Sabres spēlētājiem. Šajā sezonā Girgensons nopelnīja 832 500 dolāru (730 000 eiro), bet šajā vasarā viņš kļūs par ierobežoti brīvo aģentu.

“Kopumā uzskatu, ka spēlēju pieklājīgi. Izņemot uzbrukumu, nebija pārāk daudz, par ko es pēc savām spēlēm dusmojos. Tas man vasarā jāuzlabo un jāvirzās uz priekšu,” stāstīja latvietis. Sabres komanda ar 82 spēlēs izcīnītu 81 punktu ierindojās septītajā vietā Atlantijas okeāna divīzijā, savukārt Austrumu konferencē palika 14.pozīcijā.

Lasi vēl