Rezultatīvais Linuss Umarks no KHL dodas uz Šveici, jaunajā klubā saņemot trīs reizes mazāku algu

1 komentārs
Rezultatīvais Linuss Umarks no KHL dodas uz Šveici, jaunajā klubā saņemot trīs reizes mazāku algu
TASS / SCANPIX

Kontinentālās hokeja līgas viens no rezultatīvākajiem čempionāta spēlētājiem Linuss Umarks pēc piecām sezonām Ufas ”Salavat Yulaev” komandā nolēmis to pamest un doties uz Šveices augstākās hokeja līgas (NLA) komandu Ženēvas ”Servette”.

Umarks lēmumu par aiziešanu no KHL pieņēma vakar, kad līga paziņoja, ka sezona tiek atcelta. Šodien kļuva zināms, ka sportists savu karjeru nolēma turpināt Ženēvas klubā.

Sociālajā platformā ”Instagram” par savu aiziešanu no Ufas komandas uzbrucējs raksta: ”Es jums apsolīju kausu pirms sezonas, bet diemžēl mēs nevaram kontrolēt to, kas šobrīd notiek pasaulē.” Umarks ir izsakās, ka ir lepns, pēdējos piecus gadus pavadot augstas klases komandā. Par dzīvošanu Baškīrijas galvaspilsētā zviedrs norāda: ”No pirmās dienas mani un manu ģimeni pilsēta un tās iedzīvotāji sagaidīja ar atplēstām rokām. Šī ir vieta, kur mani bērni pavadīja savus pirmos dzīves gadus, un šīs atmiņas vienmēr paliks ar mums.”

View this post on Instagram

I promised you the cup before the season, but unfortunately, we cannot control what is happening in the world right now. I still truly believe that we would have stood there in the end. With that I am sad to say, all good things come to an end. I am proud to have spent my last five years in such a world class club as Salavat Yulaev. From the first day, my family and I have been welcomed with open arms by the city and the people of Ufa. This is the place where my kids spent their first years and we will always carry it with us. I will hold the memories created dear to my heart. Big thanks to my teammates, especially to #16, #92 and #70 who have been there with me the whole time. And to you, all of the fans, it has been a pleasure. You have been amazing and without you, hockey is not fun. I will always have a green heart, wherever I play #greenmachine. Thank you for all the good and bad times! Spasibo With love /#67

A post shared by Linus Omark (@limpan67omark) on

Kā norāda Krievijas medijs ”Bizness Online”, tad jaunajā klubā zviedrs ”uz rokām” saņems 450 tūkstošus Šveices franku (≈ 423 tūkstošus eiro) gadā. Vēstīts, ka ”Salavat Yulaev” komandā Umarks gadā saņēma 12 miljonus Krievijas rubļu (≈ 1,4 miljonus eiro). Tas nozīmē, ka  33 gadus vecais zviedru uzbrucējs jaunajā komandā saņems 3,3 reizes mazāk.

Regulārajā sezonā zviedru uzbrucējs 59 spēlēs sakrāja 54 (12+42) rezultativitātes punktus, tādā veidā kļūstot par komandas rezultatīvāko spēlētāju. Līgas kopvērtējumā Umarks bomabardieru sarakstā ierindojās ceturtajā vietā, atpaliekot no Kirila Kaprizova (Maskavas ”CSKA”), Dmitrija Jaškina un Vadima Šipačova (abi no Maskavas ”Dynamo”). Savukārt izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā Umarks kļuva par KHL rezultatīvāko spēlētāju – sešos mačos izcēlās ar 12 (1+11) punktiem.