Oficiāli: Znaroks un Vītoliņš arī nākamajā sezonā trenēs Maskavas “Spartak”

Pievienot komentāru
Oficiāli: Znaroks un Vītoliņš arī nākamajā sezonā trenēs Maskavas “Spartak”
EDIJS PĀLENS, LETA

Oļegs Znaroks turpinās vadīt Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandu Maskavas “Spartak” un viens no viņa asistentiem arī nākamajā sezonā būs Harijs Vītoliņš, informē vienība.

Pērn aprīlī 57 gadus vecais Znaroks pārņēma “Spartak” stūri, noslēdzot līgumu pēc sistēmas 1+1. Kā ierasts, viņš “Spartak” komandu papildināja kopā ar savu ilggadējo asistentu Vītoliņu.

Jau pirms diviem mēnešiem mediji ziņoja, ka Znaroks savu amatu saglabās. Ceturtdien klubs oficiāli apstiprināja treneru kolektīvu nākamajai sezonai – “Spartak” vadīs Znaroks, kuram asistēs Vītoliņš, Maksims Solovjovs, Hasans Saids, Stefans Persons un Vladimirs Fedosovs.

Latviešu uzbrucēju Kaspara Daugaviņa un Mārtiņa Karsuma pārstāvētā “Spartak” aizvadītās sezonas KHL regulārajā čempionātā ieņēma piekto vietu Rietumu konferencē, bet Gagarina kausa izcīņā tā pirmajā kārtā ar 2-4 atzina Maskavas “Dinamo” pārākumu. Abi Latvijas hokejisti gan neturpinās savas gaitas Maskavas komandā.

Znaroks no 2010. līdz 2014.gadam trenēja Maskavas “Dinamo”, kur viņa palīgs bija Vītoliņš, komandai divas reizes izcīnot Gagarina kausu. Savukārt 2014.gadā Znaroks pārņēma Krievijas izlases grožus un ar to togad triumfēja pasaules čempionātā, bet pirms diviem gadiem viņa vadītā Olimpisko atlētu no Krievijas komanda triumfēja Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, kaut gan turnīrā nepiedalījās Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētāji.

Savukārt 2016./2017.gada sezonā Znaroks līdz Gagarina kausam aizveda Sanktpēterburgas SKA komandu, bet aizpērn atstāju galvenā trenera amatu šajā vienībā.

Vītoliņš 2018./2019.gada sezonā no decembra līdz pavasarim vadīja Šveices augstākās līgas vienību “Davos”, ar ko nosargāja vietu starp valsts spēcīgākajiem klubiem, bet pēc Znaroka aiziešanas viņš pusotru sezonu vadīja arī Maskavas “Dinamo”, turpinājumā atkal apvienojoties ar šo speciālistu SKA klubā.

Laikā no 2006. līdz 2011.gadam Znaroks kopā ar Vītoliņu vadīja arī Latvijas izlasi, ar ko 2009.gadā sasniedza pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu. Paralēli viņi strādāja arī ar KHL klubu Balašihas MVD, ko 2010.gadā aizveda līdz Gagarina kausa finālam, bet pēcāk vienība pārtapa par Maskavas “Dinamo”, speciālistiem savus amatus saglabājot.