“Ņeftehimik” komanda, kurā četriem hokejistiem konstatēts Covid-19, pametusi Rīgu

1 komentārs

No 11 pēdējās diennakts laikā jaunatklātajiem Covid-19 gadījumiem četrus “atveda” “Ņeftehimik” hokeja komanda no Krievijas. Sportisti ieradās Rīgā ceturtdien, aizvadīja treniņu “Arēnā Rīga”. Saskaņā ar Kontinentālās hokeja līgas (KHL) medicīnisko protokolu tika veiktas analīzes, kuras četriem viesiem uzrādīja pozitīvus rezultātus. Aizvadījuši nakti viesnīcā, visi sportisti un personāls jau piektdien aizlidoja prom.

Covid-19 pandēmijas dēļ KHL izstrādāta īpaša kārtībā, kā hokejisti ceļo un strādā. Par drošību Latvijā gādā un to uzrauga “Dinamo Rīga”. Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) par saslimušajiem hokejistiem aicina visus jautājumus par notikušo uzdot tieši šiem organizatoriem, jo tā esot viņu atbildība.

“Dinamo” pārstāvis mierina, ka Ņižņekamskas komanda Rīgā ielidojusi ar specreisu un saskare ar citiem pasažieriem neesot bijusi. To apstiprina arī lidostā.

“Viņi iet pa atsevišķu koridoru, lai nesastaptos ar citiem pasažieriem. Bagāža apstrādāta, un darbinieki, kas ar viņiem strādā, jau tā ievēro mūsu īpašajiem drošības pasākumiem vēl papildu aizsardzību, viss tiek papildus tīrīts un dezinficēts,” skaidro lidostas “Rīga” pārstāve Laura Karnīte.

Sportisti no lidostas iekāpuši autobusā un devušies uz viesnīcu “Islande hotel”, kur divi stāvi speciāli pielāgoti ceļojošajiem sportistiem, un darbinieki ar viņiem nekontaktējas.

“Vienīgie, ar kuriem viņi kontaktējās, bija autovadītāji, kas pārveda viņus no lidostas uz viesnīcu, no viesnīcas uz “Arēnu Rīga”. Viņiem bija viens treniņš, kamēr tas notika, viss arēnas personāls bija prom. Visās KHL arēnās ir tīrā zona. Personāls bija pie sevis telpās. Pēc tam dezinfekcijas kompānija apstrādāja visu,” stāsta “Rīgas Dinamo” pārstāvis Ēriks Didrihsons.

Visi sportisti jutušies labi, nevienam nebija saslimšanas simptomu, tādēļ liels bijis pārsteigums, ka četriem tests izrādījies pozitīvs. Pēc treniņa komanda devusies uz “Islande Hotel”, kur pārnakšņojuši.

“Viesnīcā stāv apsardzes kompānija, viņi viņus kontrolē. Pēc šīm situācijām domājam, izdarīsim vēl stingrāk, nekā prasa likumdošana, lai sportisti vispār neiznāk ārā, neiesaistās sabiedrībā,” teic “Rīgas Dinamo” pārstāvis.

Piektdienas sportisti aizvesti uz lidostu “Rīga”, kas viņus sagaidīja jau vēl stingrākos drošības apstākļos. Laura Karnīte: “Viņi pat negāja cauri pasažieru terminālim, pa atsevišķu kontrolpunktu, ar atsevišķu  robežpārbaudi, uzreiz iekāpa lidmašīnā. (TV3: Tām personām, kas bija kontaktā – robežsargiem, lidostas darbiniekiem, jāiet karantīnā?) Visi darbinieki strādāja ar aizsarglīdzekļiem, bet strādājam ar SPKC, kas noteiks, kādi mēri mums jāievēro tiem darbiniekiem, kas bija saskarsmē, bet darba process ir tāds, lai maksimāli pasargātu darbiniekus.”

Kā Covid-19 drošības pasākumus uztver un ievēro citās līgas pārstāvētajās valstīs, “dinamieši” vēl nav uz savas ādas izjutuši, bet drīzumā tas būs jāpiedzīvo.

“Pirmais izbraukums ir 14. septembrī, tad arī varēšu pateikt, kā ir citās hallēs. Cik ir bijuši viesi atbraukuši, viņi saka, – tas, ko viņi redz “Arēnā Rīga”, ir labākais, ko viņi redzējuši. Izdarīts ir ļoti daudz,” saka komandas pārstāvis.

KHL sportisti Covid-19 testus veic katru piekto dienu, un pagaidām tikai Latvijā iebraucot tests jāveic vēlreiz. Ar skatītājiem, kas biļetes uz šodien paredzēto spēli bija iegādājušies, organizatori sola sazināties personīgi. Naudu atdos, vai piedāvās biļetes apmainīt.