Mozjakins pret Kuldas Jokerit atkārto Krievijas čempionāta labāko vārtu guvēju rekordu

Sergejs Mozjakins no Magņitogorskas Metallurg komandas sestdien izcēlās ar precīzu metienu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē pret Latvijas aizsarga Artūra Kuldas pārstāvēto Helsinku Jokerit vienību un panāca Borisu Mihailovu kā visu laiku labāko Krievijas čempionātu vārtu guvēju.

Aizvadītajā mačā Jokerit izbraukumā piedzīvoja neveiksmi pret pašreizējiem līgas čempioniem ar rezultātu 1:3 (0:0, 0:1, 1:2). Trešās trešdaļas sākumā viesi panāca izlīdzinājumu 1:1, tomēr 48.minūtē uzvaru Metallurg komandai izrāva Deniss Platonovs un punktu duelim 56.minūtē pielika tieši Mozjakins.

Šie 35 gadus vecajam Mozjakinam 428.vārti Krievijas čempionātā. Zīmīgi, ka viņš, tiecoties pēc rekorda, bez vārtu guvuma bija četros mačos pēc kārtas, ieskaitot iepriekšējo dueli, kurā Magņitogroskas vienība ceturtdien ar 2:1 grūtā cīņā uzvarēja Latvijas komandu Rīgas Dinamo. Kulda šajā mačā nospēlēja 16 minūtes un 41 sekundi, izceļoties ar trim metieniem pa vārtiem, vienu bloķētu raidījumu un vienu spēka paņēmienu.

Tikmēr pirmo uzvaru šosezon izcīnīja Baltkrievijas komanda Minskas Dynamo, kas ar 2:1 (0:0, 1:0, 1:1) izbraukumā pieveica Ufas Salavat Yulaev. 56.minūtē mājiniekiem izlīdzinājumu 1:1 panāca Jevgēņijs Bodrovs, tomēr jau 12 sekundes vēlāk kādreizējais Rīgas Dinamo leģionārs Mets Elisons nodrošināja Baltkrievijas komandai uzvaru.