Latviešu speciālists kļuvis par KHL kluba “Kunlun Red Star” prezidentu

0 Komentāru
Latviešu speciālists kļuvis par KHL kluba “Kunlun Red Star” prezidentu
Foto: EKRĀNUZŅĒMUMS

Par neveiksmju sērijā iekļuvušās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandas Pekinas “Kunlun Red Star” prezidentu iecelts latvietis Raitis Pilsētnieks, bet leģendārais kanādietis Maiks Kīnens atbrīvots no vienības ģenerālmenedžera amata.

“”Kunlun Red Star” kluba struktūrā notikušas izmaiņas. Par KHL/MHL/VHL sistēmas klubu prezidentu kļuvis Raitis Pilsētnieks. Maiks Kīnens atbrīvots no kluba ģenerālmenedžera amata, viņa pienākumi uzticēti kluba prezidentam,” teikts īsā KHL izplatītā paziņojumā.

Kīnens ir Pekinas komandas, ko pārstāv arī Latvijas aizsargs Artūrs Kulda, galvenais treneris. Vienība cietusi septiņus zaudējumus pēc kārtas, bet pēdējās 17 spēlēs pretinieku pārākumu atzinusi 15 reizes. Pilsētnieks līdzdarbojās komandas veidošanā un šogad līdz šim bija ģenerāldirektors.

Kā zināms, Krievijas Jaunatnes hokeja līgā (MHL) spēlējošā Pekinas “Kunlun Red Star Junior” komanda šosezon savas mājas spēles aizvada Rīgā. Šīs komandas menedžeris ir Renārs Freibergs.

Ķīna, kuras galvaspilsētā Pekinā 2022.gadā risināsies Ziemas olimpiskās spēles, sākusi plašu hokeja attīstības projektu. Jau pērn KHL debitēja Pekinas klubs “Kuņluņ Red Star”, uzreiz pirmajā sezonā tiekot izslēgšanas turnīrā.

Iepriekš Pilsētnieks strādāja arī Prāgas “Lev” vienībā, ko aizveda līdz KHL finālam, bet tajā nācās atzīt tobrīd Kīnena trenētās Magņitogorskas “Metallurg” pārākumu. Savukārt pasaules hokeja sabiedrības atzinību Kīnens, kurš trenera karjeras pirmsākumos bieži izcēlās ar nesavaldību, ieguva strādājot Nacionālajā hokeja līgā (NHL), kur viņš 1994.gadā ar Ņujorkas “Rangers” izcīnīja Stenlija kausu. NHL viņš ir trenējis astoņus klubus, taču pēdējo reizi pasaules labākajā hokeja līgā strādāja 2008./2009.gada sezonā, kad trenēja Kalgari “Flames”. NHL viņš kā treneris aizvadījis 1386 spēles, kurās izcīnīja 672 uzvaras.

Kīnens ir pirmais treneris vēsturē, kuram izdevies izcīnīt gan Stenlija, gan Gagarina kausus.

0 Komentāru