Hārtlija un Omskas triumfs! “Avangard” uzvar CSKA un pirmo reizi kluba vēsturē izcīna Gagarina kausu

TASS/SCANPIX

Boba Hārtlija Omskas “Avangard” trešdien Kontinentālās hokeja līgas Gagarina kausa finālsērijas sestajā mačā ar 1:0 uzvarēja Maskavas CSKA, sērijā bija pārāki ar 4-2, un un pirmo reizi kluba vēsturē izcīnīja Gagarina kausu.

Vienīgos vārtus pirmā perioda pēdējā minūtē ar spēcīgu metienu no distances guva Sergejs Tolčinskis, kurš pēc spēles tika atzīts par izslēgšanas turnīra vērīgāko spēlētāju.

Uzbrucējs 24 “play-off” spēlēs guva sešus vārtus un 14 reizes rezultatīvi piespēlēja.

Otro “sauso” spēli pēc kārtas uzvarētāju rindās aizvadīja Šimons Hrubecs, kurš tika galā ar visiem 25 CSKA metieniem. Maskavas klubā Larss Juhansons atvairīja 22 no 23 metieniem.

“Avangard” iepriekš vēl ne reizi kluba pastāvēšanas vēsturē nebija izcīnījusi Gagarina kausu.

“Avangard” Austrumu grupas finālā ar 4-3 pārspēja Kazaņas “Ak Bars”, bet Rietumu grupas finālā CSKA ar 4-2 uzvarēja Sanktpēterburgas SKA.