2 komentāri
Kalvītis: Ir pēdējais brīdis sakārtot Latvijas hokeja sistēmu
Foto: LETA ()

Ir pēdējais brīdis sakārtot Latvijas hokeja sistēmu, lai pašu mājās augtu talantīga jaunatne, profesionāli treneri un izlase atgrieztos pasaules labāko desmitniekā, pēc savas ievēlēšanas amatā sacīja jaunais Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis.

Jau ziņots, ka piektdien LHF kongresā par jauno organizācijas prezidentu daudziem par pārsteigumu kļuva Kalvītis, kuru virzīja cits šī amata kandidāts Viesturs Koziols. Līdz ar to bijušais Latvijas premjerministrs atbildīgajā postenī nomainījis ilggadējo LHF vadītāju Kirovu Lipmanu.

“Hokejā esmu ļoti daudzus gadus, visa mana ģimene ir dzīvojusi ar šo sporta veidu un dzīvo joprojām. Visus jaunos hokejistus, kuri pašlaik spēlē, atceros jau kopš viņu bērnības dienām, kad viņi pirmo reizi kāpa uz slidām,” žurnālistiem teica Kalvītis. “Redzot, ka šobrīd hokeja sabiedrība ir saplēsusies, ir konflikti, nespēja rast kompromisu, lēmumos ir pārāk daudz autoritārisma, piekritu uzaicinājumam kļūt par LHF prezidentu. Esmu gatavs arī nākotnē kalpot hokejam. Ceru, ka spēsim pieņemt lēmumus, lai ar savu iemīļoto sporta veidu un hokejistiem varētu vienmēr lepoties.”

Kalvītis norādīja, ka sportā vienmēr ir kā šūpolēs – uz augšu un uz leju, tāpēc uzdot izlasēm uzdevumu, ka jāizcīna tikai augstas vietas, nebūtu pareizi. Tāpēc esot nepieciešams izveidot sistēmu, lai Latvija mūsdienu hokejā būtu konkurētspējīga.

“Pats par izcīnītām vietām tik ļoti nepārdzīvoju, vairāk par to, ka citās valstīs viss notiek sakārtotāk un labāk. Tādas valstis kā Dānija un Norvēģija, kas mums agrāk vispār nebija pretinieki, tagad mūs apspēlē. Ir pēdējais brīdis sakārtot Latvijas hokeja sistēmu, lai mums augtu talantīga jaunatne un profesionāli treneri un mēs spēlētu mūsdienīgu hokeju, kā arī beigu beigās atgrieztos, kur bija mūsu vieta – pirmajā pasaules desmitniekā. Pēdējos gados lēnām slīdam uz leju, kas varbūt nav sportistu vaina, bet gan pašas sistēmas nesakārtotības dēļ,” uzskata Kalvītis.

 

“Savā laikā kopā organizējām arī pasaules čempionātu. Man nav personisku pārmetumu Lipmana kungam. Katram cilvēkam, kuram jāatstāj savs amats, ir kāds sarūgtinājums, taču nekas nav mūžīgs, un pie tā ir jāpierod,” uzsvēra Kalvītis. “Dzīve ir kompromisu māksla. Mums jāspēj pieņemt kompromisus. Kad mani šonedēļ uzrunāja vairāki hokeja sabiedrības cilvēki, kuri bija gatavi par mani balsot, un man bija garantēts vairākums, es viņus nevarēju pievilt. Tas nebija iestudējums, jo man balsis bija jau pirms piektdienas kongresa. Tikai bija jautājums, vai balsojums vispār notiks.”

“Hokeja federācijā ir jāievieš mūsdienīga pārvaldes sistēma, jo līdz šim tur valdīja autoritārisms. Ir jāizveido vairākas komitejas, jāatjauno treneru padomes darbs, jādeleģē atbildība cilvēkiem, kuri ir gatavi to darīt, jo viens galā es ar to netikšu. Liels un galvenais izaicinājums jaunajai valdei būs piesaistīt hokejam vairāk naudas. Būs vairāk naudas, būs vairāk iespēju. Jāatgriežas divtūkstošo gadu vidū, kad naudas bija pietiekami daudz,” mudināja Kalvītis.

Kalvītis pērn septembrī atstāja Kontinentālās hokeja līgas Latvijas kluba Rīgas Dinamo īpašnieces AS Dinamo Rīga valdes priekšsēdētāja amatu, bet pašlaik viņš ir AS “Latvijas Gāze” valdes priekšsēdētājs.

“Kopš esmu pieņēmis darbu Latvijas Gāzē, vairs nedarbojos Rīgas Dinamo pārvaldes struktūrās. Šis klubs ir mūsu lielākā hokeja organizācija, un uz tās pleciem šobrīd balstās pieaugušo un arī junioru/jauniešu izlašu kandidāti. LHF un kluba sadarbībai ir jābūt ciešai un racionālai,” atzina Kalvītis. “Pamatdarbs vienmēr ir galvenais, bet, protams, hokejam man pietiks laika. Ikdienā ar to esmu pietiekami daudz nodarbojies, neatkarīgi no tā, vai esmu vai neesmu federācijā.”

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl