Komentāri
Jaunais NHL klubs no Lasvegasas izvēlējies trīs potenciālos nosaukuma variantus
Foto: AP/SCANPIX

Jaunās Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas no Lasvegasas nosaukums būs saistīts ar vārdu Knights (Bruņinieki), tomēr gala versija pagaidām vēl nav izvēlēta, izteicies tās īpašnieks Bils Folijs.

“Esam reģistrējuši trīs nosaukumus, kas saistīti ar Knights – Desert Knights (Tuksneša bruņinieki), Silver Knights (Sudraba bruņinieki) un Golden Knights (Zelta bruņinieki),” pastāstījis Folijs. “Mums ir dota atļauja izmantot šos nosaukumus, un izvēlēsimies vienu no tiem.” Folijs pauda cerību, ka novembra vidū varētu prezentēt gaidāmās komandas nosaukumu un arī oficiālās krāsas. “Cenšos radīt spēcīgu krāsu shēmu, lai puiši justos lieliski un spēcīgi, to lietojot.”

Lasvegasā izveidotais NHL klubs sāks spēlēt no 2017./2018.gada sezonas. Vienības ģenerālmenedžeris ir pieredzējušais Džordžs Makpī, kurš 16 sezonas šos pienākumus veica Vašingtonas Capitals komandā. Lasvegasas komanda spēlēs jaunuzceltā hallē, kurā ir 17 368 sēdvietas. Kluba īpašniekam Folijam un viņa partneriem būs jāmaksā pusmiljards ASV dolāru (440 miljoni eiro), kas tiks sadalīts pārējām 30 NHL komandām.

Lasvegasas komandas iekļaušana līgā būs pirmā paplašināšanās kopš 1997.gada, kad NHL piekrita izveidot vienības Nešvilā, Atlantā, Kolumbusā un Minesotā. Atlanta, kuras franšīze pēc tam pārcēlās uz Vinipegu, un pārējās komandas par pievienošanos līgai tolaik maksāja 80 miljonus ASV dolārus (70 miljonus eiro).

Lasvegasas komanda 2017./2018.gada sezonā spēlēs Klusā okeāna divīzijā kopā ar Losandželosas Kings, Anaheimas Ducks, Sanhosē Sharks, Fīniksas Coyotes, Kalgari Flames, Edmontonas Oilers un Vankūveras Canucks vienībām. Jaunais Lasvegasas klubs no neaizsargāto spēlētāju saraksta varēs izraudzīties hokejistus, kuri pārstāvējuši citas komandas. Tāpat jaunajai vienībai nākamā gada drafta pirmajā kārtā pienāksies ne zemāka izvēle par sesto numuru

Lasi vēl