Viktorija Kamaza

Autors: Viktorija Kamaza

Sporta redaktore ar sasodīti pozitīvu attieksmi!

Komentāri
Latvijas izlases fani atklāti par čempionātu un cenām Maskavā
Foto: privātais arhīvs ()

Krievijā pilnā sparā rit pasaules čempionāts hokejā uz kuru devās atbalstīt mūsu spēlētājus kaislīgākie šī sporta veida fani! Daudzi, zilajos ekrānos jau noteikti bija pamanījuši latviešu spilgtākos līdzjutējus – pozitīvu tiesnešu trio, Gati, Normundu un Jāni. Mani nomāca zinātkāre par fanu gaitām Krievijā, tāpēc nolēmu aprunāties ar Gati, kurš pastāstīja par atmosfēru VTB ledus pils arēnā, alus cenām un dzīvošanu Maskavā.

Pastāsti, kāpēc izvēlējāties atbalstīt Latvijas hokeja izlasi tiesnešu formas tērpos? 

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par braukšanu uz čempionātu izdomājām diezgan laicīgi, bet par tiesnešu formām tikai divas dienas pirms izbraukšanas. Man pašam ir liela hokeja kreklu kolekcija no dažādiem klubiem un valstīm, tam visam pa vidu bija atrodams arī tiesneša krekls. Izdomāju, ka jātaisa visa tiesnešu brigāde. Sākotnēji tā bija domāta “aklo tiesnešu” brigāde ar baltiem spieķīšiem rokās, bet līdz tam nenonācām. Pēdējā brīdī sadabūjām vēl divus tiesnešu kreklus, ķiveres, brilles, svilpes un pat vienādas bikses. Tad ar auto devāmies ceļā uz Maskavu. Latvijas izlasi vienmēr ir skāruši tiesneši, nepareizi nosvilpjot, neieskaitot kādus svarīgus vārtus, tad nu nolēmām būt par godīgu spēli! Īstie tiesneši mūs ievēroja un pat sveicināja!

Ar ko latviešu fani nodarbojas spēļu pārtraukumos? Un kā jūs pavadāt laiku Maskavā?

Fanu pirmais uzdevums ir atbalstīt savu komandu, ko visi cenšas darīt čempionāta laikā. Hokejs šeit ir primārs! Spēles starplaikos visi fotogrāfējas, aprunājas savā starpā, iegādājas suvenīrus un gaida hokejistus atgriežamies laukumā. Alkoholu neviens nelieto, jo to VTB ledus pils arēnā nopikt nevar. Taču vienreiz, sēžot aiz Latvijas hokeja izlases soliņa, uzprasijām ožamo spirtu- mundrumam! Lūk, foto!


Brīvajā laikā mēs apmeklējam Maskavas ievērojamākās vietas. Tādas kā – Sarkano laukumu, Uzvaras un Kulturas parkus. Protams, ka iepazīstam kultūru, cilvēkus, ēdienus un vienkārši atpūšamies!

Kur jūs mitināties pasaules čempionāta laikā? 

Ar dzīvošanu paveicās, jo Maskavā dzīvo mans draugs – pašā centrā! Taču lielākā daļa Latvijas un citu izlašu fani dzīvo rajonā ar nosaukumu Izmailova, kas ir diezgan patālu no centra un hokeja arēnas!

Kāda atmosfēra valda VTB ledus pils arēnā?

Pirmo spēļu atmosfēra bija nedaudz mulsinoša, Latvijas izlases līdzjutēju bija tiešām ļoti maz, to pieplūdums bija jūtams tikai spēlē pret Šveici. Tas noteikti ir izskaidrojams ar to, ka pirmie pretinieki mums pēc ranga bija ļoti spēcīgi un biļetes iepriekš pārdošanā uz spēli Latvija- Krievija nebija pieejamas. Fani savā starpā ir draudzīgi – kopā bildējās un uzsauc kādu saukli!

Kādi dzērieni un kādas uzkodas tiek piedāvātas VTB arēnā? Kādas ir cenas?

Ierodoties pie VTB arēnas uz pirmo spēli pret Zviedriem, sapratām, ka šeit alu netirgo, ne pie arēnas, ne arēnā, ne trīs kilometru radiusā ap arēnu, kas likās diezgan jocīgi, jo alus reklāmas bija visur. Tā, kā uz pirmo spēli bijām ieradušies pa taisno no Rīgas, lai pamostos, pirkām stipru kafiju, kura trīs cilvēkiem izmaksāja 1000 rubļu. Krievi bija izdomājuši piesardzīgu taktiku! Otrajā spēlē jau parādijās bezalkaholiskais alus, par ko visi fani ņirgājās. Savukārt trešajā spēlē alus parādijās tikai vietējos veikalos pie metro un fanu zonā pie arēnas. Alus maksā 200 rubļus, mazā Coca-cola izmaksā 100 rubļus, vēl var nopirkt popkornu par 100 rubļiem, šokolādes, grauzdiņus un citas uzkodas!

Cik tālu atrodas VTB arēna no Maskavas centra un ar kādiem transportiem uz turieni ir visērtāk doties?

VTB arēna atrodas netālu no centra metro stacijas Avtozovotskaja, tas ir kādas 3-4 stacijas no Maskavas centra, un pati arēna no metro stacijas atrodas piecu minūšu gājienā. Metro noteikti arī ir ērtākais un ātrākais veids, kā nokļūt galapunktā. Atbalstītājiem, kas dzīvo fanu pilsētā ir jābrauc ar vienu pārsēšanos, kopā līdz arēnai var nokļūt 30-40 minūtēs.

Kādi ir Tavi iespaidi par atrašanos pasaules čempionātā hokejā un kā tu vērtē LV izlases jau aizvadītās spēles?

Ja salīdzina ar citiem čempionātiem, tad jāsaka, ka šis man īsti no organizētības puses nepatīk, jo šeit nav  svētku sajūta! Arī pilsētā par čempionātu reti kurš zina, nav nekādu plakātu, kas par to vēstītu- visas reklāmas ir tikai ap arēnu! Protams, ka laba kompānija, mūsu tērpi, iepazītie cilvēki, padarīja šo čempionātu krāšņāku! Par Latvijas hokeja sniegumu tiešām žēl, šobrīd varējām būt turnīra augšgalā nevis apakšā. Puiši cīnās, spēlē neslikti, bet kaut kas pietrūkst, nemākam nospēlēt līdz galam!

Bilde ar Zemgusa Girgensona tēvu

FOTO

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl