4 komentāri
Latviešu fanu piedzīvojumi Ķelnē! Iespaidi, patriotisma gars un alus cena

Jau pilnā sparā rit pasaule čempionāts hokejā! Latvijas izlase godam ir aizvadījusi divus mačus un priecē savus līdzjutējus ar skaistu spēli! Lūk, arī stāsts no kāda Latvijas izlases fana Armanda Vorpa par ideju doties uz čempionātu, par pirmajiem iespaidiem, ierodoties Ķelnē, un atmosfēru viena no lielākajām arēnām.

Ideja par došanos uz čempionātu

Armands Vorps

Armands Vorps

Kad uzzināju, ka Ķelnē notiks pasaules čempionāts hokejā – tā ar darba kolēģiem sākām kalt plānus, ka jābrauc skatīties. Tā kā dzīvojam un strādājam Vācijas pilsētā Heilbronā, tad čempionāta norises vieta atrodas tikai 300 kilometru attālumā. Uzņēmos iniciatīvu un divus mēnešus pirms pašas pirmās Latvijas izlases spēles sazvanījos ar kolēģiem, lai kopīgi nopirktu internetā biļetes. Neskopojamies un sēdvietas ņēmām labās vietās, jo, kas zina, kad vēl tiksim uz pasaules čempionātu hokejā.

Armands Vorps

Armands Vorps

Pirms devāmies atbalstīt mūsu valstsvienību, jau iepriekš parūpējāmies par fanu atribūtiku – pasūtījām Latvijas izlases kreklus, paņēmām līdzi karogu un protams, ka kārtīgi sagatavojām savas balsis, lai skaļi justu līdzi mūsējiem!

Foto

 

Iespaidi

Armands Vorps

Armands Vorps

Pa ceļam, ejot uz arēnu, visur bija Latvijas izlases fani – uz ceļa, pie ceļa un, protams, pie arēnas. Visi bija ar karogiem, izlases krekliem un izkrāsotām sejām Latvijas karoga krāsās. Pie arēnas notika dažādi fanu konkursi ar ripām un nūjām, viss hokeja tematikā. Taču, kas mani pārsteidza, ka kafejnīcas, bufetes un fanu veikali tika vērti vaļā tikai stundu pirms spēles sākšanās. Līdz ko veikaliņi atvērās, uzreiz saradās cilvēku pūlis, lai nopirktu kaut ko uzkožamu un fanu atribūtiku. Starp citu, 0,5 alus plastmasas glāzē maksāja 6 eiro, bet 0,4 izmaksāja 5 eiro! Protams, ka lielu rindu varēja manīt arī pie pašām kasēm, kur cilvēki pirka biļetes uz gaidāmo spēli. Dīvaini, ka pie arēnas manīja ļoti maz Dānijas valstsvienības fanu… Redzēju tikai kādus desmit līdzjutējus, pārējie visi bija latvieši. Īsi pirms spēles ieradās arī Latvijas izlases fanu autobuss, un tad tik sākās! Visi latvieši draudzīgi skandināja atbalstošus saukļus, plivināja valsts karogu un lika manīt pārējiem, ka esam kareivīgi noskaņoti atbalstīt savu komandu. Līdz ko ieradāmies pašā čempionāta norises vietā ”Lanxess” arēnā, pārņēma patīkamas un iespaidīgas emocijas. Tā bija ļoti liela arēna ar 18 000 skatītāju sēdvietām!

Foto

Armands Vorps

Armands Vorps

Nezinu, vai televizora ekrānā varēja dzirdēt, bet pēc katriem Elvja Merzļikina atvairītajiem vārtiem latviešu līdzjutēji skaļi bļāva:”Elvi, Elvi, Elvi!” Mums bija patiess prieks par viņu, tāpēc uzmundrinājām!

Latvijas himna

Armands Vorps

Armands Vorps

Tas bija kaut kas! Mēs – Latvijas valstsvienības fani negaidījām, ka himna tiks pārtraukta, tāpēc visi, saķērušies rokās un apskāvušies, dziedājām himnu tālāk. Tas bija emocionāli! Skudriņas skrēja pār kauliem! Neaprakstāmas emocijas! Domāju, ka latviešu līdzjutējiem, kuri skatījās spēli caur televizoru – redzot un dzirdot to visu, arī pārņēma pozitīvas un lepnuma pārpilnas emocijas. Mums likās, ka vēl 10 reizes varējam nodziedāt Latvijas himnu – fonogrammu mums nevajadzēja. Tā bija fantastiska kopības sajuta!

Foto: Hārtlija vadītā Latvija saldi atriebjas Dānijai par pērno zaudējumu Maskavā

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl