Girgensons izceļas ar rezultatīvu piespēli Sabres zaudējumā

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons Nacionālās hokeja līgas regulārā čempionāta mačā sestdien izcēlās ar rezultatīvu piespēli, tomēr viņa pārstāvētā Bufalo piedzīvoja zaudējumu.

Sabres savā laukumā ar 3:4 (0:1, 2:1, 1:2) piekāpās Detroitas Red Wings, piedzīvojot ceturto zaudējumu pēc kārtas. Mača rezultātu spēles 13.minūtē atklāja Red Wings uzbrucējs Breds Ričardss, kurš kopā ar komandas biedru izlauzās divatā pret Sabres aizsargu un izmantoja labvēlīgo situāciju. Otrā perioda astotajā minūtē viesi panāca jau divu vārtu pārsvaru, kad vairākumu realizēja Railijs Šīhens. Tiesa, nepilnas septiņas minūtes vēlāk vairākumu realizēja Sabres šogad ar otro numuru draftētais Džeks Aikels. Turpinājumā trīs minūtes vēlāk Girgensons veiksmīgi kavēja Red Wings hokejistus, turklāt latvietis piespēlēja Aikelam, kurš izslidoja viens pret Detroitas komandas vārtsargu Pretu Mrāzeku, ar precīzu metienu izlīdzinot mača rezultātu.

Trešās trešdaļas sākumā Red Wings zviedru uzbrucējs Henriks Seterberjs vēlreiz izvirzīja vadībā viesus, bet perioda vidū Sems Reinherts vairākumā panāca izlīdzinājumu. Kad līdz finālsvilpei bija palikušas mazāk kā trīs minūtes pretuzbrukumā Detroitas komandas slovāku uzbrucējs Tomāšs Tatars panāca 4:3, nokārtojot savai vienībai uzvaru.

Girgensons šajā mačā laukumā pavadīja 12 minūtes un 39 sekundes, kuru laikā izcēlās ar vienu metienu pa Mrāzeka sargātajiem vārtiem. Tāpat latvietis izprovocēja vienu noteikumu pārkāpumu, bloķēja vienu pretnieku komandas metienu un uzvarēja divos no pieciem iemeteniem. Spēli Girgensons noslēdza ar neitrālu lietderības koeficentu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.