Pie pārliecinošām uzvarām Latvijas hokeja virslīgas mačos sestdien tikušas HK Mogo un Ogres Kurbads komandas, kas pārspēja attiecīgi HS Riga un Pārdaugava.

HK Mogo sestdien ar 6:2 (2:1, 2:1, 2:0) savā laukumā pārliecinoši uzvarēja HS Riga vienību. Uzvarētājiem pa diviem vārtiem guva komandas jaunpienācējs Raimonds Vilkoits un Rūdolfs Prūsis, pa vieniem Sergejs Teluškins un Rustams Begovs, bet Andris Siksnis trīs reizes rezultatīvi asistēja saviem partneriem.

Foto

Oogres Kurbads sestdien izbraukumā ar 10:3 (1:2, 2:0, 7:1) sagrāva Pārdaugava vienību, kas tai atkal ļāvis pārņemt vadību virslīgas kopvērtējumā.

Mača sākums Kurbads komandai nemaz nepadevās tik viegls, jo pēc Jura Bērziņa un Maksima Osipova metieniem Pārdaugava izvirzījās vadībā ar 2:0. Pirmā perioda izskaņā gan Mārtiņš Gipters samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet otrajā trešdaļā viņā panāca izlīdzinājumu.

Pēc tam Kurbads pārņēma kontroli savās rokās, bet noslēdzošajā periodā nodrošināja graujošu uzvaru, maču noslēdzot ar sešiem bezatbildes vārtiem.

Gipters šajā mačā guva trīs vārtus jeb hat-trick un veica vienu rezultatīvu piespēli. Tikmēr ar trim piespēlēm atzīmējās Toms Hartmanis.

Virslīgas kopvērtējumā līdere tagad ir Kurbads, kas 11 spēlēs ieguvusi 26 punktus. Punktu tai zaudē Zemgale/LLU, kas nospēlējusi 12 mačus, kamēr trešā ar 24 punktiem ir Mogo. Ceturtā ar 18 punktiem deviņās spēlēs ir čempione Liepāja, bet Prizma ar 12 punktiem 12 mačos ir piektā. Deviņus punktus iekrājusi Rīga, kamēr Pārdaugava 11 cīņu laikā pie punktiem nav tikusi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.