Džeriņam vārti un piespēle, ”Mountfield” Špenglera kausa mačā zaudē Merzļikina ”Lugano”

Latvijas izlases hokejists Andris Džeriņš trešdien guva vārtus skaitliskajā mazākumā un atdeva rezultatīvu piespēli, taču viņa pārstāvētais Čehijas klubs Hradeckrālovas “Mountfield” prestižā Špenglera kausa spēlē cieta neveiksmi pret Latvijas vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvēto Šveices klubu “Lugano”.

“Mountfield” vienība “Torriani” grupas noslēdzošajā spēlē cieta neveiksmi ar 3:4 (1:2, 0:2, 2:0), kas ļāva “Lugano” komandai ieņemt pirmo vietu grupā un uzreiz iekļūt pusfinālā, kamēr Čehijas komandai būs jāaizvada ceturtdaļfināla cīņa pret “Cattini” grupas vājāko komandu.

Merzļikins šajā mačā sākumā palika rezervē, jo “Lugano” vārtus sargāja Daniels Mancato, taču viņš 52.minūtē guva traumu, tāpēc Latvijas izlases vārtsargs viņu nomainīja.

Rezultātu 12.minūtē atklāja “Lugano”, taču jau pēc 35 sekundēm “Mountfield” atjaunoja neizšķirtu, kad pēc Džeriņa piespēles precīzs bija Jirži Šimāneks. Tomēr vēl pirms pārtraukuma Šveices klubs atkal panāca vadību, savus otros vārtus gūstot Gregorijam Hofmanam.

Otrajā trešdaļā “Lugano” izcēlās vēl divas reizes, panākot jau 4:1, taču 44.minūtē skaitliskajā mazākumā izcēlās Džeriņš, bet astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām Rūdolfs Červenijs starpību samazināja līdz minimumam. Ielaižot trešos vārtus traumu guva Mancato, kura vietā “Lugano” cietoksnī stājās Merzļikins, kuru “Mountfield” pārspēt nespēja un “Lugano” svinēja otro uzvaru divos turnīrā aizvadītos mačos.

Džeriņš šajā spēlē laukumā pavadīja 16 minūtes un 25 sekundes, reizi metot pa vārtiem un uzvarot piecos no 14 iemtieniem. Maču viņš noslēdza ar pozitīvu lietderības rādītāju +2. Tikmēr Merzļikins atvairīja sešus no sešiem metieniem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.