Komentāri
Aprit seši gadi kopš Skrastiņa un “Lokomotiv” traģēdijas
facebook.com/khl.ru

2011. gada 7. septembris hokeja fanu atmiņās vienmēr būs kā viena no traģiskākajām dienām Latvijas un pasaules hokejā – aviokatastrofā bojā gāja visa KHL komanda Jaroslavļas “Lokomotiv”, tostarp arī leģendārais latviešu hokejists Kārlis Skrastiņš.

2011./2012. gada sezona sākās 7. septembrī. Tajā dienā sezonas atklāšanas maču aizvadīja Ufas “Salavat Julajev” un Mitišču “Atlant” komandas. Pirmā perioda 15. minūtē spēle tika pārtraukta, lai tā laika līgas prezidents Dmitrijs Medvedevs paziņotu traģisku ziņu.

Dodoties uz sezonas pirmo izbraukumu Minskā pēc problēmām pacelšanās laikā, lidmašīna, kurā atradās “Lokomotiv” komanda nokrita un uzsprāga dažus kilometrus no pacelšanās vietas. Tajā atradās atradās 37 pasažieri un 8 apkalpes locekļi.

Avārijā izdzīvoja viens no apkalpes locekļiem, kā arī “Lokomotiv” hokejists Aleksandrs Gaļimovs. Tai pašā dienā oficiāli tika apstiprināta informācija par K. Skrastiņa bojāeju. 12. septembrī slimnīcā Maskavā no smagiem ķermeņa apdegumiem mira arī avārijā izdzīvojušais A. Gaļimovs.

Šodien, kā jau katru gadu, KHL nenotiek neviena spēle, lai atcerētos un godinātu bojāgājušos hokejistus.

6 лет. Мы всегда будем помнить вас…

Posted by КХЛ on Trešdiena, 2017. gada 6. septembris

Liktenīgajā reisā atradās tādi zināmi un meistarīgi hokejisti kā zviedrs Stefans Līvs, čehi Karels Rahūneks, Jans Mareks un Jozefs Vasičeks, leģendārais slovāku uzbrucējs Pavols Demitra, kā arī baltkrievs Ruslans Salejs.

Kārlis Skrastiņš bija viens no labākajiem aizsargiem, kādu Latvijas hokejs pieredzējis. Savas karjeras laikā Skrastiņš aizvadīja 832 spēles Nacionālās hokeja līgas klubos Našvilas “Predators”, Kolorādo “Avalanche”, Floridas “Panthers” un Dalasas “Stars”. Latvijas izlases rindās Skrastiņš piedalījās trīs Olimpisko spēļu turnīros, kā arī deviņos Pasaules čempionātos, kopā izlases sastāvā laukumā dodoties 151 spēlē.

Lasi vēl