Aicina izvērtēt, vai Lipmana izteikumi nesatur nacionālā naida kurināšanas pazīmes

Komentāri
Aicina izvērtēt, vai Lipmana izteikumi nesatur nacionālā naida kurināšanas pazīmes
FOTO: LETA

Pārpratums vai apzināta rīcība. Sabiedrības sašutumu izraisījusi Latvijas Hokeja federācijas prezidenta Kirova Lipmana sūdzēšanās Krievijas žurnālistiem, kas jau tiek traktēta kā nacionālā naida kurināšana. Tikmēr pats vaininieks apgalvo, ka esot kļuvis par provokācijas upuri.

Kamēr Krievijā hokeja kaislības beigušās, Latvijā tās tikai sākušās. Pamatīgs konflikts izveidojies Rīgas Dinamo vadībai ar Latvijas Hokeja federācijas prezidentu.

Konflikta epicentrā Lipmana pirms nedēļas sniegtā intervija Krievijas interneta portālam Sportfakt. Tajā Latvijas Hokeja federācijas prezidents sūkstās, ka latvieši ir lieli nacionālisti, kuriem izteikti nepatīk krievi un ebreji.

Sašutumu par Lipmana izteikumiem pauž hokeja kluba Rīgas Dinamo vadība, kas aicina izvērtēt, vai intervijā paustais nesatur nacionālā naida kurināšanas pazīmes.

Savickis uzskata, ka šoreiz Lipmans pārkāpis sarkano līniju. Tāpēc turpmāko sadarbību redz ļoti grūtu, faktiski gandrīz vairs neiespējamu.

Kirovam Lipmanam ir savs skaidrojums. Viņš esot kļuvis par provokācijas upuri. Turklāt, kā apgalvo Lipmans, viņš esot stipri pārprasts. Un tā nemaz neesot bijusi oficiāla intervija, bet vienkārši papļāpāšana ar žurnālistu.

Lipmans nožēlojot, ka tā sanācis. Taču apzinās, ka izlietu ūdeni vairs nesasmelsi.

Rīgas Dinamo saasināto reakciju Limpans skaidro ar vēlmi nomainīt Latvijas Hokeja federācijas prezidentu. Viņam par to neesot bažas.

Lasi vēl