Zaudējumu sēriju pārtraukusī Latvija izlase FIFA rangā atgūst 19 vietas

Komentāri
Zaudējumu sēriju pārtraukusī Latvija izlase FIFA rangā atgūst 19 vietas
Latvijas izlase lēnām kāpj FIFA rangā. (Romāns Kokšarovs / F64)

Latvijas vīriešu futbola izlase, kas šomēnes beidzot pārtrauca deviņu zaudējumu sēriju un guva arī uzvaru, jaunākajā Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) pasaules rangā, kas publicēts pirmdien, atguvusi 19 vietas un tagad ieņem dalītu 129.vietu.

Septembra rangā Latvijas izlase piedzīvoja kritumu ar 17 vietām un nokrita līdz rekordzemajai 148.pozīcijai. Mēneša laikā komanda aizvadīja divas noslēdzošās nākamā gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas spēles. Vispirms izbraukumā tika nospēlēts 0:0 ar Fēru salām, kas ļāva pārtraukt iespaidīgo deviņu zaudējumu sēriju, bet pāris dienas vēlāk “Skonto” stadionā ar 4:0 tika apspēlēta Andora. Tas vienībai ļāva izcīnīt pirmo uzvaru kopš pagājušā gada 6.septembra, kad toreiz izbraukumā tika uzveikta tā pati Andora.

Pateicoties neveiksmju sērijas pārtraukšanai, Latvijas izlase veikusi kāpumu rangā. Tā 129.vietu pašlaik dala ar Namībiju un Burundi, turklāt apsteigta kvalifikācijas cikla pretiniece Andora, kas saglabājusi iepriekš ieņemto 144.pozīciju. Latvijas izlases rekords FIFA rangā ir 45.vieta, kas tika sasniegts 2009.gadā.

Latvijas kontā ir 233 punkti, kas ir par 51 vairāk nekā pirms mēneša. Tieši pirms gada pērn oktobrī Latvijas izlase rangā atradās vēl 111.vietā. Tikmēr FIFA ranga līderes godu otro mēnesi pēc kārtas saglabājusi pasaules čempione Vācija, kurai seko Brazīlija. Trešā joprojām ir Eiropas čempione Portugāle, kam seko Argentīna un Beļģija. Pirmo sešinieku tikmēr noslēdz Polija. Savukārt uz septīto no astotās vietas pakāpusies Francija, kamēr Spānija pēc trīs pozīciju kāpuma ir astotā.

Lasi vēl