Komentāri
West Ham United saņem vietu UEFA Eiropas līgā, pateicoties godīgas spēles rangam
Foto: AFP/Scanpix

Patiecoties Anglijas otrajai pozīcijai Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) Fair play jeb godīgas spēles rangā, papildu vietu Eiropas līgas kvalifikācijas izspēlē saņēmis premjerlīgas klubs Vesthemas United. Vesthemas vienība, kas turnīru noslēdza 12.vietā, Eirokausos nav spēlējusi kopš 2006.gada.

Kā paziņojumā paudušas kluba amatpersonas Deivids Salivans un Deivids Golds, organizācija ir iepriecināta par iegūto vietu UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No 2016./2017.gada sezonas valstis, kas ieņēmušas pirmās trīs vietas Fair play vērtējumā, vairs nesaņems ceļazīmes uz UEFA Eiropas līgas turnīru. Tomēr turpmāk Fair play ranga labākās valstis iegūs naudas kompensācijas, kas būs jāizmanto amatieru un profesionālo klubu attīstībai. Zīmīgi, ka 20 gados, kopš iespējams izcīnīt papildu vietu Eirokausus, 13 reizes to ieguvusi Norvēģija.

UEFA godīgas spēles rangā pirmo vietu ar 8,151 punktu ieņem Nīderlande, bet otrajā vietā ierindojas Anglija, kam 8,146 punkti. Trešajā pozīcijā atrodas Īrija, kas apsteidz Somiju, bet piekto vietu ieņem Vācija. Tikmēr 27.pozīcijā ar 7,824 punktiem ir Lietuva, aiz kuras četras vietas atpaliek Igaunija. Savukārt Latvija 54 valstu konkurencē ar 7,565 ieņem 45.pozīciju.

Galējā rangā tika ņemtas vērā tikai tās federācijas, kuru komandas aizvadījušas vismaz 37 spēles, kas izrēķināts, izdalot kopējo maču skaitu ar nacionālo federāciju skaitu. Ja neņemtu vērā 37 spēļu slieksni, Latvija ierindotos ranga 49.vietā, apsteidzot vien Andoru, Sanmarīno, Albāniju, Azerbaidžānu un Maķedoniju.

Godīgas spēles rangā UEFA delegāti no pagājušā gada 1.maija līdz šī gada 30.aprīlim ņēmuši vērā tādus kritērijus kā pozitīva spēle, cieņa pret pretiniekiem un tiesnešiem, līdzjutēju un komandu personāla uzvedība, kā arī vienības nopelnītie pārkāpumi.

Lasi vēl