Virslīgas klubs Gulbene tiek turēts aizdomās par spēļu sarunāšanu

0 Komentāru
Virslīgas klubs Gulbene tiek turēts aizdomās par spēļu sarunāšanu
Foto: Juris Gūtmans

Latvijas SMScredit.lv Virslīgas futbola čempionāta komanda Gulbene tiek turēta aizdomās par spēļu sarunāšanu, portālam Sportacentrs.com atklāja biedrības Latvijas Futbola virslīga izpilddirektors Emīls Latkovskis.

Ceturtdien tapa zināms, ka svētdien gaidāmā virslīgas spēle starp Gulbenes un Ventspils komandām ir pārcelta uz nenoteiktu laiku, to pamatojot ar čempionāta reglamenta punktu 3.5, kas nosaka, ka, lai pārceltu Virslīgas čempionāta kalendāra spēli, ir jābūt nopietnam pamatojumam, ko kalendāra izstrādes laikā nevarēja paredzēt. Latvijas Virslīgas čempionāta spēle var tikt pārcelta arī sakarā ar kluba piedalīšanos UEFA Čempionu līgā vai UEFA Eiropas līgā un sakarā ar Nacionālās izlases un U-21 izlases spēlēm, ja klubs deleģē divus spēlētājus un vairāk. Par vēlamajām izmaiņām jāinformē pretinieku komanda, Latvijas Futbola virslīga (LFV) un Latvijas Futbola federācija (LFF) Sacensību no daļa ne vēlāk kā septiņas dienas pirms kalendārā paredzētās spēles. Neievērojot septiņu dienu termiņu, izņēmuma gadījumos lēmumu par spēles pārcelšanu pieņem Virslīgas čempionāta organizācijas komiteja.

Tiesa, pēcāk sarunā ar portālu Latkovskis norādīja, ka ir radušās šaubas par Gulbenes godīgumu virslīgas mačos.

“Mums ir radušās šaubas, ka Gulbenes spēles tiek manipulētas un negodīgi ietekmētas, tāpēc šobrīd esam pieņēmuši šādu lēmumu. Šobrīd turpinās izmeklēšana, tāpēc no tālākiem komentāriem atturēšos – nākamnedēļ informācijai vajadzētu būt pilnīgākai,” pauda Latkovskis.

Zīmīgi, ka pirms pāris dienām Gulbene no sastāva atbrīvoja vairākus futbolistus – Sergeju Mišinu, Viktoru Kurmu, Konstantinu Budilovu, Marku Bogdanovu un Kirilu Jeļkinu. Gulbenes futbolisti šo sezonu iesākuši neveiksmīgi, astoņos mačos ciešot tikpat zaudējumus un ieņemot pēdējo – astoto – vietu turnīra tabulā.

Šī sezona Latvijas virslīgā nodēvēta par tīras spēles sezonu, vēršot uzmanību uz rasismu, spēļu sarunāšanu, dopingu un simulēšanu, kam futbolā nav vietas.

0 Komentāru