Video tiesneši palīdz Zviedrijas futbolistiem sākt Pasaules kausu ar uzvaru pār Dienvidkoreju

AFP/LETA

Pasaules kausa izcīņu futbolā ar panākumu pirmdien sāka Zviedrijas izlase, kas ar minimālu rezultātu  – 1:0 pārspēja Dienvidkorejas valstsvienību. Vienīgie vārti tika gūti ar 11 metru soda sitienu, kas tika nozīmēts pēc tiesneša video atkārtojuma izmantošanas.

F apakšgrupas spēle kopumā aizritēja līdzvērtīgi un abas komandas neizmantoja vairākas lieliskas vārtu gūšanas iespējas. Mača 65. minūtē sāncenšu soda laukumā pēc pretinieka izklupiena krita zviedrs Viktors Klāsons. Tiesnesis sākotnēji šai epizodei nepievērsa uzmanība, lai gan Zviedrijas futbolisti aktīvi protestēja.

Turpinājumā gan spēles galvenais soģis pēc saziņas ar video tiesnešiem devās skatīties atkārtojumu, kas parādīja, ka sods tiešām bija. Tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru realizēja Andreass Grankvists.

Cīņas 93. minūtē Dienvidkoreja neizmantoja teicamu iespēju, lai panāktu 1:1. Džesuns Lī no teicamas pozīcijas ar galvu sita garām vārtiem, kas ļāva zviedriem izcīnīt uzvaru visā spēlē.

Jau vēstīts, šajā grupā svētdien Meksika ar 1:0 negaidīti pārspēja Vāciju.