Kārlis Komarovskis

Autors: Kārlis Komarovskis

Sporta žurnālists

Anglijas premjerlīgas 17. kārtas spēlē, Londonas derbijā, ”Chelsea” izbraukumā ar 1:0 pārspēja ”Crystal Palace”, tādājādi izcīnot jau 11. uzvaru pēc kārtas un, atkārtojot kluba uzvaru sērijas rekordu.

Pirmais puslaiks kopumā aizritēja līdzīgā cīņā un ļoti labu vārtu gūšanas iespēju nebija. Tomēr 44. minūtē ”Chelsea” izmantoja vienīgo izdevību. Cēzers Aspilikveta teicami soda laukumā atrada Djēgo Koštu, kurš ar galvu raidīja apaļo priekšmetu vārtos. Spānijas izlases uzbrucējam jau tie bija 13. vārti sezonā un viņš atkal izvirzījies turnīra labāko ”snaiperu” saraksta galvgalī. Otrajā puslaikā ”Chelsea” nosargāja pārsvaru un svinēja minimālu uzvaru. Līdz ar šo panākumu ”Chelsea” uzvarēja jau 11. mačā pēc kārtas, atkārtojot kluba rekordu.

Turnīra tabulā ”Chelsea” pēc 17 dueļiem iekrājusi 43 punktus, bet ”Liverpool” un Arsenal izcīnījušas 34 punktus, taču abām vienībām ir viena spēle rezervē.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.