“Ventspils” UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas kārtas pirmajā spēlē zaudē portugāļu “Vitoria”

0 Komentāru
“Ventspils” UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas kārtas pirmajā spēlē zaudē portugāļu “Vitoria”
SINTIJA ZANDERSONE, LETA

Latvijas vicečempione futbolā “Ventspils” ceturtdien UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešās kārtas pirmajā spēlē Daugavas stadionā ar 0:3 piekāpās Portugālē piekto vietu izcīnījušajai Gimaraišas “Vitoria” komandai.

Atbildes spēle notiks nākamajā trešdienā Gimaraišā, uzvarētāji divu spēļu summā sasniedzot kvalifikācijas “play-off” kārtu, kur pretī stāsies Rumānijas komanda FSCB, kas lielāku atpazīstamību guvusi ar savu iepriekšējo nosaukumu Bukarestes “Steaua”, vai “Mlada Boleslav” vienība no Čehijas.

Pirmā bīstamā situācija bija pie ventspilnieku vārtiem, kad pretinieki 17.minūtē norībināja vārtu pārliktni un minūti vēlāk sekoja vēl viens draudīgs sitiens. Pāris minūtes vēlāk tikai Vjačeslavs Kudrjavcevs glāba “Ventspili” no vārtu zaudējuma. Portugāļu centieni 30.minūtē vainagojās panākumiem – brazīlietis Davidsons pēc soda sitiena ar galvu sita bumbu pret zemi, tai ielidojot vārtos.

Nedaudz vēlāk otrā laukuma galā bija identisks soda sitiens, tomēr “Ventspils” pie ātra izlīdzinājuma netika. Arī puslaika otrajā pusē neliels pārsvars bija viesiem, bet bīstami sitieni abu vārtu virzienā nesekoja.

Arī otrajā puslaikā viesi saimniekoja laukumā, kā rezultātā jau sākumā, 50.minūtē, Pedrāu ar tālu un netraucētu sitienu panāca 2:0. Pāris minūtes vēlāk ventspilnieki sarūpēja nelielu pusmomentu pie pretinieku vārtiem, taču epizodē beidzās bez bīstama sitiena. Vēl nedaudz vēlāk tikko uz maiņu nākušais Daniils Ulimbaševs ar sitienu no soda laukuma robežas trāpīja pa vārtu pārliktni.

Puslaika vidū, 69.minūtē, pēc Pāvela Osipova sitiena tikai pretinieku vārtsargs glāba “Vitoria” komandu no vārtu zaudējuma. Uz desmit minūtēm spēle nedaudz pierimās līdz 80.minūtē Žoefs Amoa no aptuveni deviņiem metriem panāca 3:0 pretinieku labā. Turpinājumā spēles ritējums nemainījās, ventspilniekiem Rīgā zaudējot ar trīs vārtu deficītu.

0 Komentāru