“Ventspils” prezidents: Par Akinjemi mierīgi varējām saņemt pusotru miljonu eiro

1 komentārs
“Ventspils” prezidents: Par Akinjemi mierīgi varējām saņemt pusotru miljonu eiro
Foto: facebook.com/akinyemi.a.akinola

Latvijas futbola komanda “Ventspils” par talantīgo nigēriešu uzbrucēju Adeleki Akinjemi varēja saņemt pat pusotru miljonu eiro, ja vien nebūtu bijis skandāls ar viņa pazušanu, intervijā “Radio SWH+” atklāja kluba prezidents Adlans Šišhanovs.

Pašlaik 20 gadus vecais Akinjemi pagājušajā nedēļā pievienojās vienam no Norvēģijas augstākās līgas vājākajām vienībām Kristiansandas “IK Start”. No “Ventspils” gan viņš aizgāja ar skandālu, jo bija pazudis aptuveni uz nedēļu, bet pēc tam atgriezās uz vienu spēli un pēc pāris dienām pievienojās “IK Start”.

Tikmēr Šišhanovs ventspilnieku klubu pārņēma starpsezonā.

“Adeleke šajā klubā bija jau pirms manas ierašanās. Zinu, ka ir spēlētāji, kuriem nepieciešams adaptācijas laiks. Labi futbolisti, nonākot ne tajā klubā, vienkārši nespēj iespēlēties. Savukārt Adeleke pierādīja, ka prot pielāgoties apstākļiem,” intervijā teica Šišhanovs.

Akinjemi Latvijā spēlēja arī pērn, kad “SynotTip” Latvijas futbola virslīgā guva desmit vārtus, bet šosezon ar 13 vārtiem joprojām ir turnīra rezultatīvākais futbolists, lai gan šobrīd viņš jau spēlē Norvēģijā.

“Pēc manas pievienošanās klubam mēs runājām ar Adelekes aģentu, uzlabojām finansiālos nosacījumus un pagarinājām līgumu, jo man patīk veidot komandu zināmam laika periodam,” pastāstīja Šišhanovs.

“Nebiju plānojis, ka mēs Adeleki vai viņa tautieti Tosinu Aijegunu varētu tuvākajā laikā pārdot. Pirms Eirokausiem par Adeleki albāņu klubs Korčas “Skenderbeu” piedāvāja 300 000 eiro,” atklāja “Ventspils” prezidents. Futbolista līgumā 300 000 eiro bija minēta kā summa, no kuras ventspilnieki var sākt izskatīt piedāvājumus par viņa transfēru. “Mums gan nepatika, ka kluba pārstāvji vēl paši sazinājās ar spēlētāju un viskaut ko viņam piedāvāja.”

Šišhanovs izteicās, ka jau tobrīd Akinjemi mentāli atradies kur citur, nevis “Ventspilī”.

“Teicu, ka viņam ir jāatgriežas šeit, jo viņam ir līgums ar mums vēl uz četriem gadiem. Bez mūsu piekrišanas aiziet viņš nevarēs,” sacīja “Ventspils” prezidents, piebilstot, ka Akinjemi pāreju nokārtot gribējis uzreiz. “Atbildējām Albānijas komandai, ka viņu piedāvājums mums nav interesants, lai gan futbolista iepriekšējai akadēmijai nebija iebildumu saņemt savu naudu.”

Tas arī bijis iemesls, kāpēc akadēmija uzaicināta uz Ventspili, kur abas puses savstarpēji vienojās par īpašumtiesību izpirkšanu uz Aijegunu un Akinjemi. Līdz ar to klubs iepriekšējo 50% vietā ieguva 100% tiesības uz abiem futbolistiem.

“Pēc Adelekes labā snieguma par viņu sāka interesēties dažādi Eiropas klubi. Mierīgi par viņu varējām saņemt pusotru miljonu, turklāt arī pats futbolists tiktu pie krietni lielāka līguma nekā tagad Norvēģijā, ja vien viņš nebūtu pazudis,” atzina Šišhanovs. “No norvēģiem saņēmām pienācīgu summu, kas bija lielāka par 300 000 eiro.”

Šišhanovs gan atklāja, ka “Ventspils” vēlējusies ar futbolista jaunajiem darbadevējiem vienoties par spēlētāja atdošanu 1.decembrī, tomēr tas neesot izdevies.

1 komentārs