Ventspils futbolisti negaidītiem pavērsieniem pilnā finālā pieveic ”Riga FC”

“Ventspils” komanda trešdien Latvijas kausa izcīņas finālā 11 metru sitienu sērijā pieveica ambiciozo “Riga FC” un jau septīto reizi ieguva šo trofeju.

“Skonto” stadionā notikušajā finālā pēc pagarinājuma komandas cīnījās neizšķirti 2:2 (0:0, 1:1), bet 11 metru sitienu sērijā uzvaru ar 6:5 guva “Ventspils”.

“Riga” komandas labā vārtus pamatlaikā guva Valērijs Šabala, kamēr ventspilniekiem izcēlās talantīgais nigērietis Tosins Ajeguns. Savukārt pagarinājumā vispirms atzīmējās rīdzinieku futbolists Ēriks Punculs, bet “Ventspilij” cerības atgrieza baltkrievu leģionārs Artjoms Vaskovs

Foto

Spēle iesākās līdzvērtīgi, tomēr “Riga” futbolistiem jau pirmajās minūtēs bija iespēja atklāt šīs cīņas rezultātu, bet vārti tā arī netika gūti. Kopumā pirmais puslaiks aizritēja bez daudz vārtu gūšanas iespējām, bet 17.minūtē “Ventspils” komandai bija bīstams soda sitiens. Tomēr arī šī iespēja palika neizmantota.

Pirmā puslaika beigās iniciatīva pārgāja “Riga” rokās, kas gan bīstamās vārtu gūšanas iespējās nerealizējās. Šīs cīņas 52.minūtē “Riga” bija divas lieliskas iespējas atklāt rezultātu – vispirms viltīgu sitienu no tālas distances izpildīja Oļegs Laizāns, pārsteidzot “Ventspils” vārtsargu Andreju Pavlovu, turklāt arī brīdi vēlāk pēc stūra sitiena vēlreiz glāba ventspilnieku vārtsargs.

Savukārt uzreiz pēc tam pretuzbrukumā rezultātu atklāja “Ventspils”, kad ātrā skrējienā izcēlās Ajeguns, kurš vārtus guva mača 54.minūtē. Tiesa, pāris minūtes vēlāk ventspilniekus pēc Laizāna bīstama sitiena vēlreiz glāba Pavlovs. Iniciatīva bija pārgājusi “Riga” pusē, kas centās atspēlēties, turklāt tas arī diezgan ātri vainagojās panākumiem, kad 62.minūtē pēc centrējuma soda laukumā izcēlās Šabala. Arī pamatlaika turpinājumā lielāka kontrole piederēja rīdziniekiem, tomēr to pārvērst vārtu guvumā neizdevās, tāpēc duelis turpinājās pagarinājumā.

Arī pagarinājumā iniciatīva piederēja “Riga” vienībai, kas turklāt pēc teicamas saspēles 102.minūtē izvirzījās vadībā – lielisku Hizira Apajeva piespēli soda laukumā izmantoja Punculs. Pēc šāda pavērsiena “Ventspils” komandai vairs nebija, kur atkāpties, tāpēc tai atlikušajā laikā bija jāgūst vismaz vieni vārti. Kurzemes komanda centās radīt spiedienu, turklāt tas vainagojās panākumiem 114.minūtē, kad skaistu un precīzu sitienu vārtu devītniekā izdarīja Vaskovs.

Pagarinājuma turpinājumā neviena no komandām vārtus vairs neguva, tāpēc Latvijas kausa ieguvējs bija jānoskaidro 11 metru sitienu sērijā. Tajā vispirms ventspilnieks Eduards Tīdenbergs nebija precīzs, kamēr Šabala sita precīzi, panākdams 1:0 par labu rīdziniekiem. Otrajā sērijā kurzemnieku labā precīzs bija Ajeguns, kamēr Vitālija Smirnovs raidījumu atvairīja Pavlovs, bet trešajā sērijā Vitālijs Rečickis un Laizāns bija precīzi.

Līdz ar to pēc trim sērijām rezultāts bija neizšķirts 2:2. Pēcāk pieredzējušais ventspilnieku uzbrucējs Ģirts Karlsons bija precīzs, turklāt to pašu paveica arī pretinieku spēlētājs Antons Kurakins. Piektajā sērijā Aleksejs Aleksejevs sita vārtiem secen, tomēr “Ventspili” pēc Apejeva sitiena glāba Pavlovs.

Tikmēr sestajā sitienu sērijā precīzi bija Jurijs Žigajevs (“Ventspils”) un Oļegs Timofejevs (“Riga”), bet nākamajā sērijā trāpīja arī Antons Jemeļins (“Ventspils”) un Ivans Jeņins (“Riga”). Astotajā sērijā ventspilnieku futbolists Ņikita Koļesovs bija precīzs, kamēr mājinieku futbolista Antonija Černomordija sitienu atvairīja Pavlovs. Līdz ar to 11 metru sitienu sērijā ar 6:5 uzvarēja “Ventspils”.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.