“Ventspils” pievienojas “Riga” UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešajā kārtā

AIVARS ĶESTERIS, F64

Latvijas futbola klubs “Ventspils” ceturtdien UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas otrās kārtas atbildes mačā viesos spēkojās neizšķirti 2:2 (0:1) ar Maltas komandu Gziras “United”, tomēr šāds rezultāts nebija šķērslis, lai kurzemnieki kļūtu par otro latviešu komandu šī turnīra kvalifikācijas trešajā kārtā.

Pirmajā cīņā Ventspilī Latvijas komanda izcīnīja graujošu uzvaru ar 4:0, bet divu spēļu summā vienību savstarpējais duelis noslēdzās ar pārliecinošu 6:2 par labu ventspilniekiem.

Spēles pirmais puslaiks Latvijas komandai padevās neveiksmīgs, jo jau 15.minūtē pretinieku spēlētājs Jefersons panāca 1:0 mājinieku labā. Lai arī “United” atlikušajās minūtēs biežāk kontrolēja bumbu un izdarīja arī vairākus sitienus pa “Ventspils” vārtiem, tas lielisko sākumu neļāva turpināt tikpat labi. Pirmais puslaiks noslēdzās ar 0:1. Otrajā puslaikā “Ventspils” komanda koncentrējās uz rezultāta saglabāšanu un neaizrāvās ar uzbrukumiem. Tikmēr lieliska iespēja 72.mača minūtē bija Jevgēņijam Kazačokam, kurš bija nekļūdīgs, panākdams 1:1. Pretiniekus spēles beigās izlēma pārsteigt arī Mihailo Sergijčuks, kurš septiņas minūtes vēlāk panāca 2:1. Tiesneša piešķirtajā kompensācijas laikā Maltas klubā ar vēl vieniem vārtiem izcēlās Jefersons, panākot 2:2.

Maltas vienība visu spēli dominēja gan bumbas kontrolē, gan izdarītajos sitienos, tomēr aktīvā spēle neļāva saglābt pirmajā spēlē zaudēto, līdz ar to neizšķirts 2:2 nebija glābiņš no zaudējuma divu spēļu summā.

“Ventpils” kvalifikācijas trešajā kārtā tiksies ar Portugāles klubu “Vitoria” vai Luksemburgas vienību Ešas “Jeunesse”.

“Ventspils” futbolisti pirmajā kvalifikācijas kārtā divu maču summā ar 3:1 apspēlēja Albānijas klubu Duresi “Teuta”. Tikmēr Latvijas vienības pretiniece pirmajā kārtā negaidīti pieveica Splitas “Hajduk” no Horvātijas. Divu maču summā rezultāts bija neizšķirts 3:3, bet tālāk tika tieši “United”, kas guva vairāk vārtu izbraukumā.

Maltas vienība pirmo reizi vēsturē piedalījās Eiropas līgas kvalifikācijas otrajā kārtā.