Vecā Kontinenta futbola grandi aizvadīs Čempionu līgas pirmās pusfināla spēles

0 Komentāru
Vecā Kontinenta futbola grandi aizvadīs Čempionu līgas pirmās pusfināla spēles
AP/SCANPIX

Otrdien un trešdien notiks UEFA Čempionu līgas pirmās pusfināla spēles, kurās Madrides “Real” tiekas ar Londonas “Chelsea” un “Paris Saint-Germain” ar “Manchester City”.

Izloze un ceturtdaļfināla rezultāti noteikuši, ka finālā būs viens klubs, kas iepriekš jau uzvarējuši turnīrā, un viena komanda, kam būs iespēja pirmo reizi iegūt Eiropas klubu futbola galveno balvu. Madrides Real ir 13 Vecā Kontinenta čempionu tituli, un 2012.gadā vienīgo reizi Čempionu līgā uzvarēja arī Chelsea. Savukārt Paris Saint-Germain un Manchester City pie ČL kausa vēl nav tikuši ne reizi.

Madrides Real ceturtdaļfinālā pārspēja Liverpool un Chelsea no tālākas cīņas izslēdza Porto. Ne tik labi klubiem veicas Nacionālajos turnīros. Spānijas karaliskais klubs divos no pēdējiem trim mačiem nespēja gūt vārtus, nospēlējot neizšķirti 0:0 ar Getafe un Real Betis. Aristokrāti, kuru galvenais uzdevums ir izcīnīt vietu nākamās sezonas Čempionu līgā, pēc diviem neizšķirtiem un zaudējuma pēdējās četrās kārtās, sestdien ar 1:0 uzvarēja savu tiešos konkurentus West Ham United. Real un Chelsea pēdējo reizi savā starpā spēlēja ļoti sen, pirms 23 gadiem, kad Londonas klubs ar 1:0 bija pārāks UEFA Superkausa mačā.

PSG un Manchester City ceturtdaļfinālā uzvarēja Vācijas klubus. Francijas komanda piespieda nolikt čempionu pilnvaras Minhenes Bayern, un City pārspēja Dortmundes Borussia. Pilsētnieki ir ļoti tuvu savam septītajam Anglijas čempionu titulam. Pepa Gvardiolas klubs piecas kārtas pirms Premjerlīgas finiša apsteidz otrās vietas īpašniekus par 10 punktiem. Sarežģītāka ir PSG situācija Francijas čempionātā. Četras kārtas līdz turnīra finišam PSG no Lille atpaliek par vienu punktu un atrodas otrajā pozīcijā. PSG un Manchester City Eiropas sacensībās savā starpā spēlējušas trīs reizes. City reizi uzvarējuši, un divi mači beigušies neizšķirti. Pēdējo reizi komandas Čempionu līgā tikās 2016. gadā, kad City ceturtdaļfinālā divu spēļu summā uzvarēja 3:2.

UEFA Čempionu līga TV3 Sport kanālos un Go3:

27.aprīlis

21:50 Madrides Real – Chelsea (TV3 Sport, TV3 Sport Open, Go3)

28.aprīlis

21:50 Paris Saint-Germain – Manchester City (TV3 Sport, Go3)

0 Komentāru