Vārtiem bagātā Kurzemes derbijā pārāka FK Liepāja

Pievienot komentāru
Vārtiem bagātā Kurzemes derbijā pārāka FK Liepāja
Foto: F64

Vakar Liepājas Daugavas stadionā tika aizvadīta SMScredit.lv Virslīgas 20.kārtas centrālā spēle, kurā FK Liepāja tikās ar FK Ventspils, aizvadot Kurzemes derbiju. Rezultatīvā spēlē ar 3:2 (3:0) pārāki bija liepājnieki, tādā veidā vēl jo vairāk nostiprinoties tabulas līderpozīcijās.

Kurzemes derbijs šovakar bija īpaši izšķirošs, jo piedāvāja Liepājai vēl tālāk atrauties no konkurentiem SMScredit.lv Virslīgas kopvērtējumā, kamēr Ventspilij bija nepieciešama uzvara, lai pieklusinātu skeptiķus, kuri visai pamatoti aizrādīja par četrām neuzvarētajām un nepārliecinoši aizvadītajām spēlēm pēc kārtas.

Liepājai jau pašā sākumā (astotajā minūtē) izdevās izvirzīties vadībā, kad Ventspils vārtsargs Meļņičenko pēc centrējuma spēlēja izgājienā, taču atsita bumbu tieši pretiniekam uz kājas. Bumba tika raidīta vārtu virzienā un nonāca pie Denisa Ivanova, kurš par spīti Daniila Turkova pūlēm sitienu aizkavēt raidīja bumbu vārtu tīklā (1:0). Spēles 27.minūtē atkal no vārtiem izgāja Meļņičenko un arī šoreiz viņa izsistā bumba tika liepājniekam – šoreiz Dāvim Ikauniekam, kurš to no visai patālas distances mierīgi raidīja tukšajos vārtos, panākot jau 2:0 mājinieku labā. Puslaika beigās Ventspils saņēma vēl vienu triecienu, jo labajā malā divi spēlētāji neprata apturēt Ikaunieku, kurš atņēma bumbu Siņeļņikovam un ātrajā uzbrukumā ar filigrānu piespēli nogādāja bumbu pie skrējienā esošā Vladimira Kameša. Meļņičenko metās viņam kājās, taču Kamešs bija nedaudz ātrāks un panāca jau graujošo 3:0.

Rezultāts 3:0 Kurzemes derbijā gan nav nekas nebijis, un iepriekšējā reizē Ventspils pamanījās atspēlēties un panākt 3:3. Šodien šāds brīnums neatkārtojās, lai gan viesi tam bija tuvu. Otrā puslaika sākumā Ventspils ilgāka ofensīva noslēdzās ar Oļega Laizāna precīzu sitienu, samazinot mājinieku pārsvaru līdz diviem vārtiem (3:1). Turpinājumā iniciatīvu atkal pārņēma liepājnieki, vērpjot uzbrukumus pie ventspilnieku vārtiem, taču mājinieku apturēja Ndue Mujeci izcili precīzais tālšāviens vārtu devītniekā (3:2). Ar to gan viss šajā spēlē arī beidzās – liepājnieki vairāk kā triju tūkstošu līdzjutēju klātbūtnē izcīnīja zīmīgu uzvaru Kurzemes derbijā ar 3:2!

Nākošo spēli Liepāja aizvadīs 13.septembrī, kad viesos tiksies ar BFC Daugavpils komandu, savukārt Ventspils 11.septembrī savā laukumā spēkosies ar Jelgavu.