Vaņins un Zurich izcīna pirmo uzvaru UEFA Eiropas līgā

Latvijas futbolista Andra Vaņina pārstāvētā Šveices otrās līgas komanda Zurich ceturtdien UEFA Eiropas līgas sīvā cīņā savā laukumā ar 2:1 (1:0) uzvarēja Turcijas klubu Ankaras Osmanlispor, tiekot pie pirmā panākuma turnīrā.

Vaņins mājinieku vārtus sargāja visu spēli, vairākkārt glābjot komandu, bet vienīgo reizi kapitulēja cīņas 73.minūtē pēc nīderlandieša Adama Mahera sitiena. Turcijas kluba vārtus šajā mačā sargāja lietuvietis Židrūns Karčemarsks, kurš pirmajā puslaikā atvairīja 11 metru soda sitienu.

Zurich spēles sākumā piederēja pārsvars, jo mājinieki vairāk kontrolēja bumbu un biežāk sita pa pretinieku vārtiem. Rezultātu spēles 26.minūtē varēja atklāta Šveices kluba slovēņu spēlētājs Džengiss Čavuševičs, tomēr viņš nespēja realizēt 11 metru soda sitienu.

Laukuma saimnieki savu tomēr panāca puslaika izskaņā, kad kompensācijas laika pirmajā minūtē precīzs bija Marko Šēnbēhlers.

Savukārt otrais puslaiks aizritēja jau krietni līdzīgākā cīņā. Osmanlispor ar veiktām maiņām spēja pārņemt iniciatīvu un savu panāca 17 minūtes pirms mača beigām, kad pēc centrējuma no soda laukuma vidus vārtu stūrī precīzi sita Mahers. Vaņins šajā epizodē veica izmisīgu lēcienu, tomēr bumbu aizsniegt nespēja.

Zurich samierināties ar neizšķirtu negrasījās un atlikušajā laikā viņi arvien bīstamāk darbojās pretinieku laukuma pusē. Uzvaras vārti tika gūti 79.minūtē, kad par nerealizēto pendeli reabilitējās Čavuševičs.

Tikmēr L apakšgrupas otrā spēlē Rumānijas klubs Bukarestes Steaua savās mājās spēlēja neizšķirti 1:1 (1:1) ar spāņu Villarreal. Rezultātu jau devītajā minūtē atklāja viesi, kad precīzs bija kolumbiešu uzbrucējs Rafaels Santušs Borē, taču pēc 11 minūtēm Steaua atjaunoja neizšķirtu, jo vārtus guva Sulejs Muniru.

Zurcih pirmās kārtas spēlē viesos ar 1:2 zaudēja Villarreal, bet Osmanlispor mājās ar 2:0 uzvarēja Steaua futbolistus.

Pēc divām kārtām Villarreal ir četri, Zurcih un Osmanlispor pa trīs punktiem, bet Steaua ieguvusi vienu punktu.