Van Prāgs un Figu oficiāli atsauc savu kandidatūru FIFA prezidenta amatam

0 Komentāru
Van Prāgs un Figu oficiāli atsauc savu kandidatūru FIFA prezidenta amatam
Foto: AFP/LETA

Nīderlandes Futbola federācijas (KNVB) vadītājs Mihaels van Prāgs un portugāļu futbola leģenda Luišs Figu ceturtdien oficiāli atsauca savu kandidatūru Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidenta amatam.

Informācija, ka van Prāgs un Figu atsauks savu dalību, parādījās jau trešdien. Abi pārstāvji nolēmuši tādējādi atbalstīt citu kandidātu Jordānijas princi Ali bin al Huseinu. Pirmais ceturtdienas pēcpusdienā savu kandidatūru atsauca van Prāgs.

“Pēc rūpīgām pārdomām un pārrunām ar dažādām iesaistītajām pusēm van Prāgs ir nolēmis atsaukt savu kandidatūru FIFA prezidenta amatam, tādējādi apvienojot spējos ar bin ali Huseinu,” teikts van Prāga pārstāvju ziņojumā.

Savukārt Figu par nepiedalīšanos turpmākajā cīņā par FIFA prezidenta amatu paziņoja vakarā.

“Mans lēmums ir pieņemts. Es nepiedalīšos tajā, ko sauc par FIFA prezidenta vēlēšanām”, atklāja portugālis. Šādi konsolidējoties, pretendenti cer vēlēšanās izrādīt nopietnāku pretestību līdzšinējam FIFA prezidentam Zepam Blateram.

Līdz ar to, Huseins ir palicis vienīgais Blatera konkurents cīņā par FIFA prezidenta amatu, uz ko šveicietis pretendē piekto termiņu pēc kārtas.

Neraugoties uz to, ka Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA) izteikusi vēlmi, lai Blaters tiktu nomainīts amatā, viņš joprojām tiek uzskatīts par galveno pretendentu uz uzvaru gaidāmajās vēlēšanās.

Kā zināms, aprīļa sākumā Blaters atklāja, ka vēlētos jaunus pasākumus, lai mazinātu Eiropas ietekmi futbolā. Tāpat Blaters bija izteicies, ka Āfrikas un Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību valstu zonas komandām vajadzētu piešķirt vairāk vietas Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā.

Šveicieša oponenti ir pauduši bažas, ka sacensības par vietu dalīšanu nākamā Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā ietekmēs balsošanu par FIFA prezidenta amatu. FIFA prezidenta vēlēšanas norisināsies 29.maijā, kad Cīrihē notiks 65.FIFA kongress.
0 Komentāru