Vai Krievija un Katara godīgi ieguva tiesības rīkot Pasaules kausu futbolā? FIFA publicē pretrunīgo ziņojumu

0 Komentāru
Vai Krievija un Katara godīgi ieguva tiesības rīkot Pasaules kausu futbolā? FIFA publicē pretrunīgo ziņojumu
Foto: SPUTNIK/SCANPIX

Pēc Vācijas laikraksta “Bild” paziņojuma, ka tas ieguvis bijušā ASV federālā prokurora Maikla Garsijas pretrunīgo un jūtīgo ziņojumu saistībā ar korupcijas aizdomām cīņā par 2018. un 2022.gada Pasaules kausa norises tiesību iegūšanu, Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) to otrdien negaidīti publicējusi savā mājaslapā internetā.

Kā pavēstījusi FIFA, ziņojumu izlēmusi publicēt organizācijas ētikas komiteja, kaut tās pirmā sēde nesen ievēlētā sastāvā būs vien nākamnedēļ. Tiek uzsvērts, ka FIFA prezidents Džanni Infantīno vairākkārt aicinājis publicēt ziņojumu, tomēr to allaž aizlieguši darīt bijušie ētikas komitejas vadītāji.

“Ētikas komiteja bija plānojusi apspriest iespēju publicēt ziņojumu. Tomēr tā kā dokuments ir nelegāli nopludināts Vācijas laikrakstam, jaunie komitejas vadītāji izlēmuši to publicēt nekavējoties, lai izvairītos no maldinošas informācijas izplatīšanās,” teikts paziņojumā.

Iepriekš otrdien laikraksts “Bild” vēstīja, ka ieguvis Garsijas nepublicēto ziņojumu, kura 430 lappusēs aprakstīts arī kā trīs bijušās FIFA amatpersonas Kataras Futbola federācijas privātajā lidmašīnā lidojušas uz ballīti Riodežaneiro, kā arī, piemēram, ka divi miljoni dolāru samaksāti FIFA amatpersonas desmit gadus vecajai meitai.

2018.gadā Pasaules kauss iecerēts Krievijā, bet četrus gadus vēlāk tas norisināsies Katarā. Netiek izslēgts, ka abas valstis tiesības rīkot sacensības ieguvušas korupcijas ceļā.

Bijušo ASV federālo prokuroru Garsiju 2014.gadā FIFA nolīga, lai viņš veiktu izmeklēšanu skandālā saistībā ar 2018. un 2022.gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīra rīkotāju noteikšanu. 2014.gada decembrī Garsija no amata atkāpās, protestējot pret FIFA lēmumu nepublicēt ziņojumu.

Balstoties uz Garsijas 18 mēnešus ilgās izmeklēšanas rezultātiem, FIFA Ētikas komiteja mēnesi pirms izmeklētāja atkāpšanās secināja, ka saistībā ar abām Pasaules kausu norises vietām nav jēgas rīkot jaunu balsojumu, jo vienkārši trūkst pierādījumu tam, ka kaut kas tiešām darīts nepareizi, kad valstis 2010.gadā tika pie iespējas organizēt prestižās sacensības.

0 Komentāru