2014.gada Pasaules kausa ieguvēja Vācijas futbola izlase, kas ceturtdien nodrošināja ceļazīmi arī uz nākamo finālturnīru, svētdien Latvijas vadošā tiesneša Andra Treimaņa apkalpotā mačā ar 5:1 (1:1) sagrāva Azerbaidžānu.

Kaizerslauternē notikušajā mačā vāciešiem divus vārtus guva Leons Gorecka, bet pa vienam precīzam sitienam Sandro Vāgneram, Antonio Rīdigeram un Emrem Džanam.

Tiesa, pirmais puslaiks neliecināja par Vācijas izlases sagrāvi. Lai gan Gorecka devītajā minūtē atklāja mača rezultātu, puslaika otrajā pusē Azerbaidžānas uzbrucējs Ramils Šeidajevs panāca izlīdzinājumu, un komandas pārtraukumā devās, rezultāta tablo vēstot 1:1.

Otrajā puslaikā vācieši 12 minūšu laikā guva trīs vārtus, bet deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām Džans ieraidīja piekto bumbu viesu vārtos.

Latvijas soģis Treimanis šajā mačā parādīja vienu dzelteno kartīti, par turēšanu brīdinādams Azerbaidžānas naturalizēto brazīliešu pussargu Rišardu.

Kopā ar Treimani spēli vadīja arī tiesneša asistenti Haralds Gudermanis un Aleksejs Spasjoņņikovs, kā arī ceturtais tiesnesis Aleksandrs Golubevs. Latvijas tiesnešiem šī bija trešā kvalifikācijas turnīra spēle šogad. Iepriekš Treimaņa brigādei bija uzticētas arī atlases spēles starp Luksemburgas un Francijas, kā arī Polijas un Kazahstānas valstsvienībām.

Zīmīgi, ka aktuālo Pasaules kausa īpašnieku spēli Treimanis, Gudermanis un Spasjoņņikovs nevadīja pirmoreiz, jo 2012.gadā viņi pārraudzīja pārbaudes spēli, kurā tā brīža pasaules un Eiropas čempione Spānija tikās ar Venecuēlu.

Vācijas futbolisti Pasaules kausa finālturnīrā spēlēs 19.reizi vēsturē. Vēl šajā apakšgrupā Ziemeļīrija viesos ar 0:1 (0:0) zaudēja Norvēģijai, taču tas netraucēja iegūt otro vietu apakšgrupā un izcīnīt iespēju spēlēt “play-off” kārtā.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.