Mājās brauc arī Ronaldu – divi skaisti Kavani vārti ļauj Urugvajai PK astotdaļfinālā uzvarēt Portugāli

REUTERS/LETA

Divi skaisti Edinsona Kavani gūtie vārti ļāva Urugvajas futbola izlasei ar 2:1 uzvarēt Eiropas čempioni Portugāli ar Krištianu Ronaldu priekšgalā un iekļūt turnīra ceturtdaļfinālā.

Urugvajas sastāvā abus vārtus guva Edinsons Kavani, bet portugāļiem vienīgo precīzo sitienu izpildīja Pepe.

Spēles ievadā jau septītajā minūtē vadību ieguva Urugvaja, kuras sastāvā bumbu pēc Luisa Svaresa centrējuma ar galvu vārtos raidīja Kavani.

Pirmajā puslaikā neviena no komandām vārtus vairs neguva, bet portugāļiem otrā puslaika sākumā izdevās atgūt līdzsvaru uz tablo. Urugvajiešu soda laukumā neviena nepiesegts atradās centra aizsargs Pepe, kurš bumbu 55.minūtē tīklā sita ar galvu.

Tomēr Urugvaja atkal atguva pārsvaru, kad ar skaistu sitienu vienā pieskārienā vārtsargu Ruī Patrīsiu pārspēja Kavani.

Turpinājumā gan Kavani iedzīvojās savainojumā, uzbrucējam tiekot nomainītam. Tas gan neliedza Urugvajai izcīnīt uzvaru spēlē un iekļūt ceturtdaļfinālā.

Urugvaja A apakšgrupā palika nepārspēta, izcīnot pirmo vietu. Turnīra ievadā urugvajieši ar vienādiem rezultātiem 1:0 uzvarēja Ēģipti un Saūda Arābiju, kam sekoja pārliecinošs panākums 3:0 pār Krieviju. Urugvajiešiem ar diviem gūtiem vārtiem atzīmējies izlases spožākā zvaigzne Luiss Svaress, kamēr vārtos nepārspēts palicis Fernando Muslera.

Tikmēr 2016.gada Eiropas čempione Portugāle finālturnīra B apakšgrupā ieņēma otro vietu, arī ar grūtībām iekļūstot astotdaļfinālā. Portugāļi turnīru sāka ar neizšķirtu 3:3 pret Spāniju, kam sekoja 1:0 uzvara pār Maroku un vēl viens neizšķirts 1:1 pret Irānu. Portugāļu spožākā zvaigzne Krištianu Ronaldu guvis četrus no pieciem komandas vārtiem un ieņem dalītu otro vietu turnīra labāko snaiperu sarakstā.