Ukrainas prezidents: Krievijas futbola huligāni bija “īpaši” sagatavoti

7 komentāri
Ukrainas prezidents: Krievijas futbola huligāni bija “īpaši” sagatavoti
Foto: AFP/LETA

Nekārtības šomēnes Marseļā sarīkojušie Krievijas futbola huligāni bija “īpaši sagatavoti, pat slepkavībai”, otrdien vizītes gaitā Francijā atzina Ukrainas prezidents Petro Porošenko.

“Es neizslēdzu, ka viņi bija īpaši sagatavoti – īpaši satrenēti, pat slepkavībai,” intervijā Francijas telekanālam “iTele”, atbildot uz jautājumu par Marseļā pieredzētajām nekārtībām, kurās piedalījās Krievijas futbola fani, sacīja Porošenko. Divi kautiņā Marseļā 11.jūnijā smagi ievainotie Anglijas līdzjutēji joprojām atrodas komas stāvoklī.

Krievijas futbola huligāni Marseļā izvērsuši Anglijas līdzjutēju “masveida tvarstīšanu”, atzina Francijas prokurori. Par kautiņu gaitā pastrādātajiem noziegumiem trim Krievijas līdzjutējiem piespriesti līdz diviem gadiem cietumā, bet sešiem Anglijas līdzjutējiem – līdz sešiem mēnešiem cietumā.

FOTO: Anglijas un Krievijas līdzjutēju sadursmes

Nekārtībās, kas Marseļā izcēlās pirms un pēc Eiropas čempionāta finālturnīra spēles starp Anglijas un Krievijas izlasēm, galvenokārt vainojami aptuveni 150 krievu huligāni, pagājušajā nedēļā paziņoja Francijas prokuratūra. Francijas prokurors Briss Robēns norādīja, ka krievi bijuši “ārkārtīgi labi trenēti” un ieradušies Marseļā ar nolūku izraisīt nekārtības. Viņi speciāli gatavojušies ātrām un vardarbīgām operācijām. Sadursmēs Marseļā, kas notika pirms un pēc spēles, 11.jūnijā tika ievainoti 35 cilvēki, lielākoties Anglijas līdzjutēji. Trīs no cietušajiem guva nopietnas traumas.

7 komentāri