Ukrainas futbola leģenda Ševčenko Covid-19 pandēmijā saskata līdzības ar avāriju Černobiļas AES

Pievienot komentāru
Ukrainas futbola leģenda Ševčenko Covid-19 pandēmijā saskata līdzības ar avāriju Černobiļas AES
ZUMAPRESS/SCANPIX

Ukrainas futbola izlases treneris Andrijs Ševčenko, kurš šobrīd pašizolējas Anglijā, izteicis viedokli, ka Covid-19 pandēmijas apstākļi viņam atgādinot traģisko Černobiļas atomelektrostacijas sprādzienu tālajā 1986. gadā.

Bijušais ”AC Milan” un ”Chelsea” klubu zvaigzne deviņu gadu vecumā pēc sprādziena AES bija spiests uz neilgu laiku evakuēties no savas tā brīža dzīvesvietas Kijevā, līdz ar to negadījumu Černobiļā viņš atceras visai labi.

”Mēs dzīvojam šajā grūtajā mirklī ar cerību, ka viss uzlabosies. Vienīgais risinājums šobrīd ir respektēt valdību izdotos noteikumus un palikt mājās, lai dotu iespēju ārstiem paveikt viņu darbu,” iintervijā ar ”Sky Sports Italia” izteicās 43 gadus vecais Ševčenko. ”Visi ārsti, māsas, brīvprātīgie šobrīd dara tiešām lielisku darbu. Paldies jums visiem! Jūs patiešām esat mūsu laika varoņi.”

”Es izjutu visai līdzīgu situāciju, kad man bija deviņi gadi, un notika avārija Černobiļas AES. Tas bija grūts laiks.

2004. gada ”Ballon d’Or” ieguvējs šajā vasarā bija iecerējis vadīt Ukrainas valstsvienību ”Euro 2020” turnīrā, taču, sakarā ar tā pārcelšanu, šāda iespēja Ševčenko nebūs.