UEFA soda “Atletico” par rasistiska plakāta parādīšanu Eiropas līgas finālspēlē

0 Komentāru
UEFA soda “Atletico” par rasistiska plakāta parādīšanu Eiropas līgas finālspēlē
Foto: REUTERS/ SCANPIX

Eiropas Futbola federāciju asociācija piešķīrusi sodu Spānijas futbola klubam Madrides “Atletico” par līdzjutēju rasistisku plakātu demonstrēšanu UEFA Eiropas līgas finālspēlē.

UEFA Eiropas līgas finālā “Atletico” ar rezultātu 3:0 apspēlēja Francijas komandu Marseļas “Olympique”, trešo reizi vēsturē kļūstot par šī turnīra uzvarētāju. Savukārt Marseļas vienībai tas bija trešais zaudējums trīs Eiropas līgas finālos.

Spēles laikā daži “Atletico” līdzjutēji bija izkarinājuši karogu, kas līdzinājās savulaik nacistiskās Vācijas simbolikai, turklāt karoga vidusdaļā bija redzams “Atletico” komandas logo.

Līdz ar to UEFA lēmusi, ka nākamajā “Atletico” Eirokausu mājas spēlē būs slēgta viena no stadiona sēdvietu sadaļām, noslēdzot vismaz 3000 skatītāju sēdvietas, kurās nebūs iespējams iegādāties biļetes uz spēli. Tas gan ir niecīgs skaitlis, ņemot vērā, ka “Atletico” mājas stadionā ir 68 000 vietas. Naudas sods spāņu vienībai nav piešķirts.

Sodu saņems arī Marseļas komanda, kuras līdzjutēji spēles sākumā traucēja tās norisi, aktivizējot dūmu bumbas. Marseļas vienības soda apmērs vēl nav pieņemts.

UEFA Eiropas līgas uzvarētāja “Atletico” 15.augustā Tallinā UEFA Superkausā cīnīsies pret UEFA Čempionu līgas stiprāko komandu. Čempionu līgas uzvarētāja tiks noskaidrota 26.maijā Madrides “Real” un “Liverpool” duelī.

0 Komentāru